Komputer się tnie - Kubuntu

Karta graficzna to NVidia GeForce FX 5500 :roll:

P.S. Xfce jeszcze się instaluje

na jego sprzęt można znaleźć coś ciekawego… tylko trzeba poeksperymentować… i poszukac ;] elive lub gOS powinny chodzić na prawdę nieźle ;] poza tym na np. ubuntu nie opłaca się więcej niż 1gb ;] ja przesiadłem się z 512 ddr na ddr2 1gb i różnica była bardzo nie wielka… wygląda to tak że ubuntu po prostu się nie śpieszy xD i nie pożera więcej niż 300mb ramu ;] w porywach te 340… ale to już na prawdę musi się dziać xD procka tez nie męczy… leniwy jest i tyle ;] chociaz na nowym kernelu zrobiło się trochę dziwnie… :confused: bo ja mam od jakiegoś czasu 2.6.26…

Z moich obserwacji to super było w 7.04 gdzie zużycie RAM to na start było 130MB i dochodziło tak max do 280MB, teraz przy 8.04 jest gorzej. Na start jakieś 180MB a już po chwili ponad 300MB. A że mam tylko 440MB to da się to czasami odczuć ale mimo to system chodzi płynnie.

Karta graficzna OK, z nią nie powinno być problemów. Czyli na pewno chodzi o RAM. Jak Ubuntu z XFCE nie będzie działało dobrze to proponuję np. Linuksa Zenwalk

Niestety, Xfce nie pomogło…

Będe musiał się na pewien czas rozstać z Ubuntu i poszukać innej dystrybucji, np. wymienionej przez Elkanguro Zenwalk.

Za pomoc dziękuje wszystkim.

Spróbuj zenwalka z xfce i napisz czy pomogło.

Na słabszym używałem gnome. Zainstaluj sobie lxde.

ale jaką wersję tego gnome? ;] i pod jakim systemem ;] na pewno nie ubuntu od 7.10 wzwyż ;]

na debianie czy red hacie śmigałby na gnomie ;] ale tutaj ma ubuntu 8.04…

ubuntu 8.04

nie odchudzałeś go? a może stawiałeś z serwerowej wersji? nie wiem… nie przesądzam bo nie próbowałem korzystać z zainstalowanego ubuntu na takim sprzęcie… mój kolega odpalał na 128 mb ramu i procku 400mhz 7.04 więc wszystko mozliwe xD instalował i uruchamiał go dość długo ale uruchomiony mu aż tak tragicznie nie mulił… z tym że pod względem wydajności 7.04 było bardzo udane…

nawet przez wubi instalowałem.

feelek , proszę nie wprowadzać autora wątku w błąd - jego sprzęt jest wystarczający, aby obsłużyć niejedną dystrybucję.

Grzes1322 , przyjrzyj się wynikom następujących poleceń:

top

i

free

Ponadto przypominam, iż od pytań typu “Jaki Linux”, jest specjalny, przyklejony wątek w niniejszym dziale.

Jakiego monitora systemu używasz? Aby wyświetlić wykorzystanie przez każdy procesor, to być może musisz uruchomić go z uprawnieniami administratora, np. su -c ksysguard .

Może spróbuj LXDE?

Ja zacząłem od wczoraj używać i jest super :slight_smile:

Leciutkie i konfigurowalne przez GUI.

Przez to “ż” to na pewno będzie najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem :smiley:

A wracając do tematu, to każdy Linux będzie działał dobrze, pod warunkiem, że dobierzesz lekkie środowisko graficzne. Xfce będzie najlepszym wyborem. Co prawda wyglądem daleko mu do Gnome czy KDE, ale jest bardzo “lekkie”. Warto też przyjrzeć się dokładnie dystrybucjom, a dokładniej ilości uruchamianych usług (demonów), programów podczas startu systemu. Z tej strony mogę gorąco polecić distro Arch Linux, który jest bardzo łatwo i szybko konfigurowalny, począwszy od samej instalacji, a do tego piekielnie szybki. Od biedy może być ubuntu w wersji xbuntu.

oj na pewno nie dla początkującego…

ubuntu można przekonfigurować ale to pracochłonne itd… w tej sytuacji to nie samo środowisko winne jest temu że ubuntu jest ciężkie… ono lubi procusia i RAMek nawet na fluxboxie… :slight_smile: