Komputer się tnie przy grach

Witam mam problem od dłuższego czasu gdy gram w gry ktore wymagaja wiec zasobow gpi/cpu wszystko zaczyna sie ciac i wyswietlaja sie blyski na monitorze
( link do tego jak wyglada: https://youtu.be/utrre--_mVo )dzieje sie to takze np w fife gdy np jest rzut rozny to wsystko sie zacina i po kilku sekundach przyśpisza by dorownac tepu gry z swrwera po czym mi grę wywala.
Mialem plyte główną : 170z assus proc: i7700 gpu: 980ti ramy: 2x8 2200hz chyba

Potem mi sie karta graficzna spalila i wymienilem ja na rtx 2070 potem wystepowsl ten sam problem i wymienilem cpu na i5 9600k i plyte glowna na assus rog strix z390 ramy wymienione na mocniejsze 2x 8gb 3200hz .
Problemy nadal wystepuja po wymianie praktycznie wszystkich podzespołów jedynie co starego zostalo to zasilacz i chlodzenie. Ogolnie myślałem że moga byc błędne chipsety karty graficznej lub zasilacz nie daje rady. Bo juz chyba wszystko próbowałem wygrzalem cpu i gpu i nic nie pokazywalo dziwnego.
Dzieki za odp :slight_smile:

P.S
Grajac w gry typu cs go czy dota 2 nie mam problemow żadnych.

Rozumiem, że zacząłeś od podstaw czyli próba innego monitora i zasilacza(mocniejszego)?

… a dysk, zrobiłeś format i czysta instalka od zera lub przynajmniej live cd linuksa do testu?

Wygląda jakby podświetlenie matrycy szwankowało.

Za kazdym razem jak robie formata jest taki sam problem. Mam tak’e m2 ktorej mi nie wyswietla w biosie włączyłem ja po czym tez chcualem zainstalowac win10 na niej, to sie nie udalo i tak za kazda proba instalacji na nowo win. Nie próbowałem innego zasilacza i instalacji Linuxa . Inny monitor owszem tak samo wyglada. Wsumie wszystko jest nowe poza zasilaczem. Obecnie posiadam taki zasilacz " XFX XTR SERIES 650W ATX 2.31 FULL MODULAR 80+ GOLD " a monitor taki :

ASUS ROG Swift PG279Q"

a… dałbyś radę zabrać do/ pożyczyć od kartę kolegi i sprawdzić?
Jak będzie czysto-karta, jak nie- coś w secie a karta dobra.