Komputer się totalnie wyłącz po byle kliknięciu

Witam , jestem nadal użytkownikiem Windows XP , i mam taki problem którego nigdy do tąd nie miałem…

Gdy włączam komputer , i wszystko do tej pory jest ok , po pojawieniu się już pulpitu , byle jakie kliknięcie myszką na jakąkolwiek ikonę , lub cokolwiek w menu… i komputer poprostu się wyłącza -,- Poprostu jak by ktoś mu prąd odłączył…-.-

 Nie jestem jakimś specem od komputerów , więc proszę forumowicze , pomóżcie,

 

 czy to wina jakiegoś wirusa , niewiem , albo coś ze sprzetem , typu zasilacz siada czy os -,- ehh totalnie nie wiem =(

Jak w trybie awaryjnym wygląda sytuacja?

a muszę sprawdzić , tylko że jestem totalnym laikiem komputerowym , więc proszę powiedz jak to zrobić… xD

Wciskasz F8 przed startem xp (po ekranie biosu) i z listy, ktora się wyświetli wybierz tryb awaryjny.

ok zrobie to… dam znać co było potem…

I komputer nie wyłącza się po kliknięciu czegokolwiek?

Jeśli w trybie awaryjnym jest okej to problem może sprawiać jakaś wadliwa aplikacja w autostarcie (przegladnij msconfig) lub infekcja wirusem (skan antywirusem mile widziany).

w trybie awaryjnym nic sie nie wyłącza zgodnie z tym co mowisz zobacze co z tym msconfig…

Możesz też pobrać z innego komputera jakiś program do skanowania np kaspersky virus removal tool http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Virus-Removal-Tool,Program,Windows,12768.html i przez pendrive uruchomić na twoim komputerze z trybu awaryjnego.

Co do autostartu interesuje cię zakładka uruchamianie w msconfig. W razie wątpliwości pokaż zrzut ekranu czy zdjęcie to pomożemy wyłączyć zbędniki.

Sprawdź czy problemu nie powoduje jakiś program uruchamiany razem z systemem.