Komputer się uruchamia ale monitor nie


(shroudxpow) #1

Witam. Gdy włączam komputer słyszę prace wiatraka i dźwięk Windowsa na powitanie. Włączam monitor, ale nie widać obrazu a dioda monitora miga na nie niebiesko
Dodam że podczas poprzednich dni monitor nie wlaczal się równo z komputerem lecz z opóźnieniem 15-90 min a podczas tego czasu dioda migala tak samo a ja mogłem wykonywać wszystkie czynności po prostu tego nie widziałem(wiem bo gdy monitor się już włączył to widziałem skutki) Teraz nawet gdy wyłącze komputer dioda miga. Nie mogę wyłączyć monitora inaczej niż przez odłączenie zasilania.


(Domker) #2

To najwyższy czas pomyśleć o wymianie monitora.


(shroudxpow) #3

Niemożliwe, nie mam stałego źródła dochodu :smiley: Nie ma innej możliwości?


(Longhorn2009) #4

Zdalnie ci go nie naprawimy.


(shroudxpow) #5

Miałem nadzieję że jakoś pomożecie bym mógł naprawić to sam. Czyli muszę oddać do serwisu?


(Longhorn2009) #6

Możesz rozebrać obudowę i oglądnąć płytkę, czy nie ma uszkodzonych kondensatorów. Z reguły te elementy poddają się jako pierwsze.


(shroudxpow) #7

To są te śrubki z tyłu? Jeśli tak to już sprawdzam


(Longhorn2009) #8

Tak, sama płytka wygląda mniej więcej tak http://obrazki.elektroda.pl/9405939600_1331756607.jpg


(shroudxpow) #9

Mam takie podobne tylko zamiast krzyzykow jak na zdjęciu widzę biało niebieskie naklejki z jakimiś literkami i cyframi. To są one?


(Longhorn2009) #10

Sprawdź w pierwszej kolejności czy nie ma uszkodzeń, wybrzuszeń na nich. Możesz też zrobić zdjęcie w dobrej jakości i wrzucić.


(shroudxpow) #12

Ciężko mi samemu ocenić wyślę zdjęcia niedługo


(shroudxpow) #13

Eh pogubilem się już. Ta płyta jest z monitora? I te kondensatory to są te elementy zaznaczone na czarno czy te śrubki w centrum zdjęcia? Sorry za moją niewiedzę ale nie znam się za bardzo :stuck_out_tongue:


(deadinhollywood) #14

Stąd też wcześniejsze propozycje o zakupie nowego bądź wycieczce do serwisu. Zalecam.


(Longhorn2009) #15

Jeśli masz trudności ze zlokalizowaniem kondensatorów to najpewniej z ich ewentualną wymianą też sobie nie poradzisz. A to tylko jedna z prawdopodobnych przyczyn problemów z monitorem. W szczególnych przypadkach może być tylko gorzej po próbach mało fachowych napraw http://forum.benchmark.pl/topic/248529-samsung-t220-po-złożeniu-wariuje/
O jakim LCD w ogóle mowa? Używany sprawny LCD 19" w panoramie kupujesz za ok. 100zł lub nawet mniej. Raczej nie jest to majątek. Naprawa u znajomego gdyby to byłby padnięte kondensatory to jakieś 20zł. Normanie troche więcej.
Dla ścisłości tak wygląda kondensator
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/91/Electrolytic_capacitors.jpg/300px-Electrolytic_capacitors.jpg