Komputer się wiesza. Błąd procesu ATIeRecord

Od jakiekoś czasu komputer się czasem bardzo zacina. Czasami jest duży problem z włączeniem się. Dzisiaj nie wiem co dokładnie się stało, bo to nie ja korzystałam z laptopa, nie mógł się włączyć, a gdy się udało, okazało się, że został sformatowany. Zeskanowałam komputer w poszukiwaniu wirusów, nic nie wykazało. Sprawdziłam Dziennik zdarzeń i tam przy włączeniu _Dzienniki systemu Windows i Aplikacja _okazało się, że są błędy z _ATIeRecord. Menadżer urządzeń _nie wykazuje żadnych błędów. Za to nie mogę włączyć AMD VISION Engine Control Center.

 

Laptop:

Toshiba Satellite C875D

Procesor AMD A6-4400M APU with Radeon HD Graphic 2.70 GHz

 

post-213474-0-48915800-1387556626_thumb.

Witaj, to trochę dziwne by dysk sam się sformatował, albo jest uszkodzony i nastąpiła utrata danych albo utracono info o partycji i tu powinno pomoc przeinstalowanie Windows. Błąd o którym wspominasz to coś z obsługa procesów, więc generalnie to może by sprawa systemu operacyjnego - który Windows masz zainstalowany - win 8 czy 8.1? Bo jeśli aktualizowałeś do win 8.1 to AMD ma z nim problemy.

Co do oprogramowania, którego nie możesz uruchomić to dotyczy jak mi się zdaje karty graficznej, więc możesz spróbować przeinstalować/zaktualizować stery. Sprawdź też czy któryś z programów nie wywołuje konfliktu np. Jakaś gra czy antywirus…

Dzięki za odpowiedź. Nie instalowałam Windows 8.1.  W jaki sposób mogę sprawdzić czy jakis program wywołuje konflikt na komputerze?

Najprościej po świeżej instalacji win, zanim zainstalujesz cokolwiek sprawdź jak działa system. Ewentualnie jeśli już wszystko zainstalowałeś możesz te programy (głownie chodzi o antywira i gry) zwyczajnie odinstalować, tylko upewnij się czy nic po nich nie zostało. Niektóre antywirusy zostawiają sporo śmieci. Przykładem jest McAfee. Możesz też spróbować uruchomić kompa w awaryjnym - ale na 8-ce to kłopotliwe, ale może wówczas udałoby się sprawdzić czy włączasz AMD VISION Engine Control Center. Jeśli nie zadziała możesz przeinstalować stery do grafy.

Gdybyś decydował się na ich reinstalację - najpierw ściągnij i zapisz nowe stery ze strony AMD (ewentualnie ze strony Toshiby) i odinstaluj obecne. Po odinstalowaniu dopiero zainstaluj te nowo ściągnięte.

Hmm dziwne rzeczy, edytuje post a on nie chce zapisać zmian.

 

Ok .

 

Błędy wynikają  z winy sterowników od karty graficznej albo od aplikacji związanej z kartą. Wywal sterowniki wyczyść rejestry i zainstaluj nowe :slight_smile: