Komputer się wiesza. Błąd procesu ATIeRecord

(Natalia Zin) #1

Od jakiekoś czasu komputer się czasem bardzo zacina. Czasami jest duży problem z włączeniem się. Dzisiaj nie wiem co dokładnie się stało, bo to nie ja korzystałam z laptopa, nie mógł się włączyć, a gdy się udało, okazało się, że został sformatowany. Zeskanowałam komputer w poszukiwaniu wirusów, nic nie wykazało. Sprawdziłam Dziennik zdarzeń i tam przy włączeniu Dzienniki systemu Windows i Aplikacja okazało się, że są błędy z ATIeRecord. Menadżer urządzeń nie wykazuje żadnych błędów. Za to nie mogę włączyć AMD VISION Engine Control Center.

Laptop:

Toshiba Satellite C875D

Procesor AMD A6-4400M APU with Radeon HD Graphic 2.70 GHz

post-213474-0-48915800-1387556626_thumb.

(A Szm) #2

Witaj, to trochę dziwne by dysk sam się sformatował, albo jest uszkodzony i nastąpiła utrata danych albo utracono info o partycji i tu powinno pomoc przeinstalowanie Windows. Błąd o którym wspominasz to coś z obsługa procesów, więc generalnie to może by sprawa systemu operacyjnego - który Windows masz zainstalowany - win 8 czy 8.1? Bo jeśli aktualizowałeś do win 8.1 to AMD ma z nim problemy.

Co do oprogramowania, którego nie możesz uruchomić to dotyczy jak mi się zdaje karty graficznej, więc możesz spróbować przeinstalować/zaktualizować stery. Sprawdź też czy któryś z programów nie wywołuje konfliktu np. Jakaś gra czy antywirus…

(Natalia Zin) #3

Dzięki za odpowiedź. Nie instalowałam Windows 8.1.  W jaki sposób mogę sprawdzić czy jakis program wywołuje konflikt na komputerze?

(A Szm) #4

Najprościej po świeżej instalacji win, zanim zainstalujesz cokolwiek sprawdź jak działa system. Ewentualnie jeśli już wszystko zainstalowałeś możesz te programy (głownie chodzi o antywira i gry) zwyczajnie odinstalować, tylko upewnij się czy nic po nich nie zostało. Niektóre antywirusy zostawiają sporo śmieci. Przykładem jest McAfee. Możesz też spróbować uruchomić kompa w awaryjnym - ale na 8-ce to kłopotliwe, ale może wówczas udałoby się sprawdzić czy włączasz AMD VISION Engine Control Center. Jeśli nie zadziała możesz przeinstalować stery do grafy.

Gdybyś decydował się na ich reinstalację - najpierw ściągnij i zapisz nowe stery ze strony AMD (ewentualnie ze strony Toshiby) i odinstaluj obecne. Po odinstalowaniu dopiero zainstaluj te nowo ściągnięte.

(wieszak) #5

Hmm dziwne rzeczy, edytuje post a on nie chce zapisać zmian.

Ok .

Błędy wynikają  z winy sterowników od karty graficznej albo od aplikacji związanej z kartą. Wywal sterowniki wyczyść rejestry i zainstaluj nowe :slight_smile: