Komputer się włącza, a monitor nie, lecz monitor jest sprawny

Witam, wczoraj wieczorem zdarzyła się zła rzecz dla mojego komputera gdyż ta część w biurku co wysuwa się na klawiature spadła do tyłu na kable od komputera, no i zgasł monitor no to z początku myślałem, że tylko kabel się odpioł i podłączyłem go jeszcze raz do karty graficznej i monitora ale nie działał dalej, no to myślałem że kabel od monitora lub cały monitor sie zepsuł, ale dziś rano przetestowałem u znajomego i wszystko okej działało, no to nie wiedziałem teraz gdzie był problem to wyczytałem w internecie aby zrobić reset biosa. To wyciagłem baterie odczekałem minute i włożyłem ale nadal to samo. Więc pisze tu bo nwm już co robić, jeszcze raz problem jest taki, że komputer się włącza a monitor nie reaguję. Próbowałem też podłączyć monitor do karty zintegrowanej ale to samo, tylko w sumie nwm czy wgl ona działa bo nigdy na niej nie odpalałem kompa. To tyle przepraszam, że się tak rozpisałem i czekam na pomoc.

Może uszkodziłeś wejście na karcie skoro monitor działa, a obrazu nie ma. Jeśli masz możliwość sprawdź na innym.

Pewnie rozwaliłeś wejście skoro u kolegi działało. Może dla pewności jednak podłącz do komputera jakiś inny monitor, jak nie będzie działać to na 100% wina sprzętu.

Myślę że podłączanie innegomonitora nie ma sensu, czyli mam karte graficzna sprawdzić u kolegi? Jak to bedzie właśnie to, to ile możekosztować naprawa wejścia? 

A może tylko karta grafiki poluzowała się w gnieździe PCI-E

 

Wyjmij, wsadź porządnie i sprawdź.

 

Dodatkowo wrzuć zdjęcie tego gniazda.

 

Zobacz, dokładnie wszystko na płycie i przy gniazdach, może coś poluzowane? źle wsadzone?

 

I jak masz integrę, wyjmij kartę PCI-E i podłącz monitor do integry i jak płyta i monitor sprawny, powinieneś przynajmniej wejść do biosu.

 https://megawrzuta.pl/download/d054975e3598bacaf60093161b587fd7.html Nagrałem film co dzieje sie po docisnieciu wejscia, bo jak wyciaglem karte i jeszcze raz włożyłem i docisłem wejście dvi to włączyło sie coś no ale jak widać… Aha i bez karty miałeś racje odpalił się bios ale co to mi daje?

 

PS: Dodaje jeszcze zdjęcie wejścia od karty graficznej tak jak chciałeś.

https://zapodaj.net/3f23272cfb311.jpg.html

@JNJN