Komputer się włącza, ale brak obrazu na monitorze

Witam.

Od pewnego czasu mam pewien problem. Otóż kilka dni temu próbowałem jak co dzień włączyć swój komputer. Wydał on 3 dziwne dźwięki, piski - 1 dłuższy i 2 krótsze. Zauważyłem, że komputer się normalnie włącza, monitor również działa, ale obrazu brak. Pomyślałem, że może karta graficzna nawala, jednak najpierw pomyślałem, że spróbuję czegoś prostszego - może to kabel łączący komputer z monitorem. Odkręciłem śrubki, wyjąłem wtyczkę, po czym włożyłem bez zakręcania tych śrubeczek mocujących wtyczkę. Wuala - działa. Ale problem się powtarza i czasami muszę próbować po kilka razy kombinowania z wtyczką, żeby obraz się załączył. Jakieś pomysły ? Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o te piski, to jak odepnę wtyczkę od monitora, to ich nie ma. Jest to po prostu wina kabla bądź wtyczki i to wszystko ? Jak sądzicie ?

według sygnału bios to:

Tak, ale dlaczego jeśli odepnę monitor, to pisków nie ma ? Nie zastanawia Cię to ? :slight_smile:

karta graficzna może nie być dociśnięta do gniazda pci expres albo  agp

Jak znajdę chwilę, sprawdzę to i dam znać. Zawsze jakaś wskazówka, dzięki, odezwę się wkrótce.

wtyczka na karcie może być uszkodzona