Komputer się włącza, ale na monitorze nie ma nic

Witam, chciałem dzisiaj włączyć swój drugi komputer, ale po jego włączeniu nic nie pojawia się na monitorze; wewnątrz i na zewnątrz wszystko prawidłowo podłączone, wizualnie wewnątrz kompa wszystko tez chodzi (wiatraczki kręcą się, twardy dysk drży - czyli chyba działa. Monitor jest sprawny. Proszę o pomoc.

masz karte graficzną zintegrowaną?

-musisz eksperymentować…

=czyli

-posprawdzać wszystkie połączenia…

-podpiąć inny monitor…sprawdzić na innym

-wymienić kartę na inną lub swoją u kogoś…

no itak dalej

-nie ma na coś takiego jednego lekarstwa…

Zauważyłes może żeby jakoś inaczej “piszczał” czy wydawał jakieś dziwne dźwięki przy włączaniu?

Miałem coś podobnego po czyszczeniu kompa, nie wiem czy Ci zadziała ale wyjmij baterie z płyty głównej na pół godzinki .

No więc kartę mam zintegrowaną, sprzęt nie wydaje tradycyjnych dźwięków ( więc cos chyba jest nie tak) monitor jest sprawny i na drugim monitorze tez nie ma reakcji wiec wnioskuje że ta płyta musi być wadliwa, i gniazdo nie wysyła żadnych sygnałów, a z tą baterią to jak ją wyjmę i włożę to czy wtedy tracę jakieś informacje czy coś, nigdy o jej wyjmowaniu nie słyszałem więc pytam, po co ona właściwie jest ?? O czym to świadczy ze komp nie zapiszczy tak jak zawsze ? Proszę o info.

Bateria jest po to aby zegar systemowy działał, a gdy ją wyjmiesz ustawienia w biosie będą domyślne.

Jeżili posiadasz wejście na zewnętrzną karte graficzną to sprubuj pożyczyć takową od kogoś i podpiąć ją i sprawdzić czy działa. Jeżeli zadziała to swietczy to o uszkodzeniu karty graficznej wbudowanej. Jeśli komputer nadal nie ruszy to będzie to świetczyło to o uszkodzonej płycie głównej.