Komputer się włącza, ale na monitorze nie ma nic


(Pjajczyk) #1

Witam, chciałem dzisiaj włączyć swój drugi komputer, ale po jego włączeniu nic nie pojawia się na monitorze; wewnątrz i na zewnątrz wszystko prawidłowo podłączone, wizualnie wewnątrz kompa wszystko tez chodzi (wiatraczki kręcą się, twardy dysk drży - czyli chyba działa. Monitor jest sprawny. Proszę o pomoc.


(Adrian) #2

masz karte graficzną zintegrowaną?


(Mlajtner) #3

-musisz eksperymentować...

=czyli

-posprawdzać wszystkie połączenia...

-podpiąć inny monitor...sprawdzić na innym

-wymienić kartę na inną lub swoją u kogoś...

no itak dalej

-nie ma na coś takiego jednego lekarstwa...

...


(Lukaszxp) #4

Zauważyłes może żeby jakoś inaczej "piszczał" czy wydawał jakieś dziwne dźwięki przy włączaniu?


(Jarkrzyski) #5

Miałem coś podobnego po czyszczeniu kompa, nie wiem czy Ci zadziała ale wyjmij baterie z płyty głównej na pół godzinki .


(Pjajczyk) #6

No więc kartę mam zintegrowaną, sprzęt nie wydaje tradycyjnych dźwięków ( więc cos chyba jest nie tak) monitor jest sprawny i na drugim monitorze tez nie ma reakcji wiec wnioskuje że ta płyta musi być wadliwa, i gniazdo nie wysyła żadnych sygnałów, a z tą baterią to jak ją wyjmę i włożę to czy wtedy tracę jakieś informacje czy coś, nigdy o jej wyjmowaniu nie słyszałem więc pytam, po co ona właściwie jest ?? O czym to świadczy ze komp nie zapiszczy tak jak zawsze ? Proszę o info.


(Grzybek1) #7

Bateria jest po to aby zegar systemowy działał, a gdy ją wyjmiesz ustawienia w biosie będą domyślne.


(bober370) #8

Jeżili posiadasz wejście na zewnętrzną karte graficzną to sprubuj pożyczyć takową od kogoś i podpiąć ją i sprawdzić czy działa. Jeżeli zadziała to swietczy to o uszkodzeniu karty graficznej wbudowanej. Jeśli komputer nadal nie ruszy to będzie to świetczyło to o uszkodzonej płycie głównej.