Komputer sie włącza ale nie działa

Witam.

Mam problem z nowym komputerem. Złożyłem go i się włącza, podświetlenie w obudowie działa, chłodzenie od procesora sie kręci, wiatrak karty graficznej też ale monitor nie ma obrazu. Wyświetla się tylko “No signal”. Cały komputer wcześniej działał ale procesor był narazony na duże temperatury i mogło sie wtedy cos stac. Podejrzewam właśnie procesor. Czy moze być to coś innego? Sprzęt jak w podpisie. Prosze doradźcie.

Moze grafika ? a podlaczyles glosnik systemowy ? zrobiles reset biosu ?

Reset biosu robiłem. Głośnik systemowy jest do czegos potrzebny? Grafika sie kręci itp. Chyba to procek bo ostatnio został katowany duza temperaturą i komp się wyłaczył a teraz sie nie włacza.

podlacz glosniczek systemowy, jak bedzie pikal podczas startu to znaczy ze cos jest walniete.

Jeszcze raz posprawdzaj wszystkie karty rozszerzeń łącznie z kośćmi RAM czy wszystkie dobrze siedzą w swoich gniazdach.

A jak mam podłączyć głośnik systemowy? Procesor jest sprawny. Zna ktos jakiś sposób na sprawdzenie reszty podzespołów?

Jeżeli monitor jest sprawny (nie wiem, czy sprawdzałeś stan kabli, prawidłowość podłączenia), bardzo prawdopodobne, że to płyta główna, albo karta graficzna. Najprostszym sposobem sprawdzenia podzespołów jest zabranie ich do kolegi i sprawdzenie na jego sprawnym komputerze - część po części - zasilacz, karta graficzna, pamięć, twardy dysk. Jeżeli okażą się sprawne, padła płyta główna. Tak było z komputerem moich znajomych - wiatraki na procesorze i karcie się kręciły, komputer startował, ale na monitorze pojawiał się właśnie napis “no signal”.

no raczej płyta główna, też miałem taki problem

Himmak5g , :

Jeśli przy uruchamianiu PC-ta masz komunikat dźwiękowy to :

BIOS Beep Code - czyli sygnały dźwiękowe BIOS

A ja podłączyć głośnik systemowy?

Skoro to nowy komp to masz pewnie instrukcję od płyty głównej i jest to w niej opisane. Ten głośnik systemowy to taki mały “bzyczek” czasami montowany bezpośrednio na płycie lub podpinany kabelkiem do pinów na płycie przeznaczonych specjalnie do tego.

Przy składaniu nowego sprzętu warto zerknąć do instrukcji aby właśnie takie (nie tylko z głośniczkiem) problemy nie występowały.

Zgadzam sie z kolegą. Sprawdź w instrukcji i jak uda ci sie podpiąć głośnik, to komp powinien wydawać piski dzięki którym można ustalić przyczynę problemu :smiley: