Komputer się włącza, ale po chwili gaśnie

Proszę tu film: http://www22.zippyshare.com/v/BFbMzDj5/file.html

Proszę o pomoc.

A ja proszę o skan tego pliku… chyba sobie jaja robisz że pobierze to ktoś bez wiedzy co tam jest.

 

 

szyszek2121 - jaja to sobie Ty robisz.To normalny link,który tu często używają

A skąd wiesz co się stanie jak uruchomisz ten plik ? Jak się nie boisz to proszę, pobierz go zrób skan i będę miał pewność że mój strach był nie potrzebny :) 

Pobrałem. Twój strach był nie potrzebny.

Awaria zasilacza lub płyty głównej.Może być też zwarcie na portach USB.Pomierzenie napięć na zasilaczu,jeśli są ok to padła płyta główna.Następna w kolejce jest pamięć ram,wyciągnij moduły i zobacz czy płyta “pika.”,czy daje ciągły dżwięk piiiiiiiiiiiiiiiii,przerwa piiiiiiiiiiiii.

Jak pomierzyć te napięcia? Dodam, że próbuje nie raz po parę razy go odpalić aż za którymś wreszcie się odpali.

najprawdopodobniej zasilacz się kończy, najłatwiej by było to sprawdzić podpinając inny.

 

  1. Zasilacz i test na innym sprawnym minimum takiej samej mocy co stary.

  2. Uszkodzenie płyty głównej, sprawdź na niej kondensatory elektrolityczne, może wylane lub wybrzuszone?

  3. Karta grafiki jw

4.Inne

 

A może wystarczy porządna konserwacja wnętrza i podzespołów kompa, coś zaśniedziałe, nie styka, inne?

Zasilacz raczej wydaje się mi w porządku jest w miarę mocny a i tak nie mam jak innego na razie spróbować. Co do tego ramu wyciągłem wszystkie kości i właśnie nie było pikania tylko dalej to samo… Tu film z tego http://www76.zippyshare.com/v/0RxJIXCl/file.html

1 Nie mam jak na razie.

2 Wydają się być okej, tu jeszcze zdjęcie paru zrobiłem 

3 Tego to nwm no ale cbyba normalnie działa.

“kondziołek” na samej górze zdjęcia na 99% jest wywalony.

Ile rzeczy się wydaje raczej w porządku bez miernika to możesz powróżyć z fusów. Czy płyta ma zintegrowaną grafikę jak tak wyciągnij kartę i zobacz na integrze ogólne odpal kompa na minimalnej konfiguracji czyli wiadomo płyta, procek, ram i zasilacz. Możesz jeszcze wyciągnąć baterię od biosu na kilka minut i oczywiście z powrotem ją włożyć i spróbować odpalić kompa.

“mrFreeze” Zgadzam się z Tobą, wybebeszony jak nic… 

 

radi98 - Wyciągnij pamięć RAM, przeczyść styki najlepiej czymś suchym i dobrze zbierającym bród (ja używałem zawsze koszulki bawełnianej), wkładaj po jednej kości do komputera sprawdzając czy odpala. Może być że któraś z pamięci odmówiła posłuszeństwa. Jeśli nie pomoże wyciągnij kartę graficzną, przeczyść styki i odpal kompa bez niej, zobacz co się dzieje i nam napisz. Jeśli dalej nie pomaga pozostaje testowanie na innym zasilaczu. Powodzenia :wink: