Komputer się włącza ale potem się zacina?


(Allegretto14) #1

Witam. Od paru dni mam problem, a mianowicie, komputer normalnie startuje, po ukazaniu sie pulpitu a w trakcie ładowania programów startowych komputer nagle sie zawiesza, myszka nie chodzi, czasem bios piknie....trwa to około 1 minuty i potem sie odwiesza i pracuje normalnie. Co moze byc tego przyczyną??

Zachowanie te przypomina do złudzenia test pamieci polegaujący na zapisie/ odczycie do pamieci...(posiadam 512 mb, przy uruchomieniu właczają mi się 3 programy.)


(Gen Salvador) #2

przeskanuj się na wirusy/robaki/spyware


(system) #3

Zaopatrz sie w antywirusa/Zapore:

Kaaspersky, NOD32+Kerio/Sygate/Outpost 4 PRO (ten ostatni najlepszy ale płatny) ...

Przeskanuj skanerami on-line .....


(Allegretto14) #4

Sprawdzałem wszystkim czym się da: antywirusami itd...NIE MA żADNEJ INFEKCIJ!!. podejrzewam ze to wina pamieci ram...

Ps. Co to by byl za denny wirus ktory zawiesza maszyne tylko na początku startu ssytemu , a potem wszystko ładnie pięknie :P?? Zapora nic nie wyswietla o zadnych podejrzanych połączeniach.


(Banasiak Jerzy) #5

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program "Aida 32" wersja 3.93 i wykonaj test "Linear Read" "Average Access" wtyczką "Disk benchmark" naciśnij "Save" i zamieśc . Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij "Save" aby zapisać wyniki, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.


(JNJN) #6

A może wystarczy konserwacja kompa, posprawdzaj wszystko i zobacz.


(Allegretto14) #7

Wyniki testów:

  1. Linear Read: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc5 ... 9b1c7.html

  2. Average Access: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a91 ... a06f2.html


(Gracz Online) #8

Twój dysk twardy jest sprawny. Chwilowego braku reakcji myszki w czasie łatowania systemu trzeba upatrywać się w zasilaczu i w defragmentacji dysku a także w czytywabych bibliotekach programów, które są zainstalowane albo zostały odinstalowane. Jeśli twój zasilacz podaje zaniżone napięcie +5V czyli (4,8V), to nie odróżnisz przyczyny sprzętowej od programowej więc najpierw polecam uruchomienie wbudowanego w system Windows defragmentatora dysków. Przydatne będą dane na temat temetatur i napięć odczytnych z BIOS-u. Szczegóły pod adresem http://www.neotec.pl/page.php?id=11