Komputer się włącza dopiero po kilku restartach

zawsze tak samo - jeśli wiem ze będzie “zwiecha” to:

  • pojawia się kółeczko windowsa na dolnej prawej ikonie sieci - na tym kwadracie dostępu do internetu

  • nie załaduje się coś z programów startowych - np. panel Brother od drukarki i skanera, albo Gadwin Print Screen, albo Skype itd.

Wtedy wiem że jest już coś nie tak, i podczas próby uruchomienia czegokolwiek, np. Outlooka, albo nawet odświeżenia pulpitu - następuje całkowity brak reakcji na cokolwiek. Zostaje tylko twardy restart przyciskiem na obudowie.

 

Podsumowując - jeśli wszystkie programy startowe się uruchomią, i nie ma kołeczka na ikonie sieci --> jeśli mogę cokolwiek sam uruchomić (outlook, firefox) itd, wtedy już wiem ze system będzie działał przez cały dzień.

 

 

a Wracając do twojego pytania - tylko ten start sytemu, który opisałem o 10:21 był nieco inny (nie włączenie się Kasperskiego oraz nie załadowanie Outlooka) - reszta nieudanych startów była już taka sama.

 

 

Hej,

A próbowałeś, jak komputer zachowywać się będzie po deinstalacji programów antywirusowych?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie próbowałem, czy to konieczne?

Hej,

Może przybliżyć nas do rozwiązania problemu. Nie raz spotykałem się z sytuacją, że oprogramowanie zabezpieczające po aktualizacji programu bądź poprawkach w systemie, nie działało prawidłowo i konieczna była deinstalacja - najczęściej w trybie awaryjnym.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Martwię się tym, że jeśli usunę zabezpieczenia to co mnie uchroni przez kilka dni? Poza tym nie działa mi wejście w tryb awaryjny - próbowałem F10, F8, i nic, działa tylko F2, ale wchodzi do Biosu.

 

 

Hej,

Chodzi tylko o usunięcie zabezpieczeń na czas testów. Ewentualnie można zmienić zabezpieczenia na inne - na przykład Comodo Security jest bezpłatny także w zastosowaniach komercyjnych.

Co do wejścia w tryb awaryjny można spróbować także klawisza Del.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam, po dostaniu się do trybu awaryjnego mogłem odinstalować (co uczyniłem) tylko Malwarebytes. Co Do KIS otrzymałem taki komunikat:

 

Screen Shot 06-15-16 at 02.22 PM.JPG

 

Czy odinstalować w normalnym trybie?

Hej,

Tak, KIS’a odinstalowujemy w normalnym trybie - albo normalnie w systemie korzystając z apletu Programy i funkcje, albo z narzędzia producenta: http://support.kaspersky.com/common/service.aspx?el=1464#block1

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na razie się wstrzymam - po odinstalowaniu Malware trzy razy uruchamiałem system - na razie jest ok - zobaczymy czy problem powróci. Dam znać.

 

Dziękuje

Powiedzmy, że przyczyna jest program Malwarebytes Anti Malware, który “daje jaja”. Dzisiaj znowu bez problemu odpaliłem system - razem z dyskiem zewnętrznym i wszystkimi składnikami.

To czy istnieje możliwość jego ponownej instalacji, żeby uniknąć powtórki? W końcu za niego zapłaciłem i szkoda by było nie korzystać z niego - działał równolegle z KIS. Czy instalacja w razie czego ma odbyć się w jakiś inny niestandardowy sposób?

 

Tomek.

Hej,

Możesz spróbować instalacji i deaktywacji modułów działających w czasie rzeczywistym. Używać wtedy możesz MAM na żądanie. Obecność dwóch osobnych skanerów antywirusowych może powodować przeróżne problemy.

Pozdrawiam,
Dimatheus