Komputer sie włącza i wyłącza - xp

Cześć, posiadam laptopa Fujitsu siemens esprimo mobile u6545, przed chwila zresetowałem go i gdy włączyłem na nowo normalnie pojawiło się logo fujitsu z opcja przejścia do biosu a potem wyskoczyło awaryjne logowanie do xp wiec wybrałem opcje żeby normalnie włączył się windows, pojawiło się logo windows z paskiem logowania, pasek przeleciał przez 2 sekundy i laptop się wyłączył, potem tak samo włączył wybrałem inna opcje i to samo. Po pasku robi się szybko niebieskie a potem czarne tło i wyłącza się i na nowo włącza.

Co robić? Co jest tego przyczyną i jak to naprawić.

Proszę wejść do Biosu Zakładka Advanced - On Chip Sata Type Jeśli jest ustawione na coś takiego IDE -AHCI zmień na Native IDE zachowaj zmiany.

Po wejsciu w bios i wejsciu w zakladke nie wyswietla sie to o czym napisales, mam tutuaj tylko kategorie takie jak :

AHCI configuration - emabled

CD-ROM\DVD-ROM - HL-DT-ST DVDRAM

SATA Port 1 - WD WD2500BEVS

Legacy USB Support - enabled

Wirelees Device - enabled

Bluetooth Device - enabled

Wireless Wide Default Setting - enabled ale na szaro

On-board LA - enabled

Execute-Disable Bit Capability - enabled

Przestaw na Disabled.

Przestawilem i to samo, po zmienieniu nawet nie dociera teraz do paska windows…

W takim razie nagraj sobie na innym sprawnym komputerze płytkę OTLPe instrukcja http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Uruchom niesprawny komputer z płytki, uruchom OTL klikasz Skanuj pokaż raport na forum. Następnie wejdź do folderu C:\Windows\Minidump i zobacz czy są tam pliki z rozszerzeniem *.dmp jeśli tak spakuj je wszystkie wrzuć na jakiś hosting i podaj linka tutaj.

Zrobiłem tak jak w tej instrukcji, zainstalowałem na płytkę, odpaliło mi i gdy miałem wskazać gdzie znajduję się windows nic nie było… gdy wchodze tam w moj komputer w dysku C nic nie ma a dysk D ma 183 gb wolnego miejsca, to tak jak by laptop był czysty teraz… a nic nie robiłem… i teraz nie wiem co robić, czy on jest wtedy pusty? Czy wtedy zainstalować windowsa na nowo? I czy wszystko będzie działać na nowo?

I bardzo dziękuję za pomoc bo nikt inny nie był w stanie mi pomóc…

Gdy go wlaczam to pokazuje sie logo, potem przez kilka sekund jest czarne tlo i migajaca kreska i potem awaryjne logowanie xp… więc już w końcu nie wiem czy jest ten windows dalej na laptopie czy nie, skoro na dyskach już go nie ma bo są kompletnie czyste…

Hm, przecież nikt niczego nie usuwał, tak piszesz. Spróbuj tak. Jeśli masz płytkę z windows XP uruchom instalacje z płytki i zobacz czy instalator wykrywa poprzednią instalacje. Jeśli tak to możesz spróbować wykonać instalacje nakładkową bez utraty danych, instrukcja instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

image.php?album_id=20&image_id=4441

Zrobiłem kawałek Twojej instrukcji ale niestety nie pojawiło się okienko że jest jakiś system który można naprawić więc jakimś cudem ten windows znikł… zastanawiam się czy nie załapałem jakiegoś wirusa czy co. Sformatowałem więc komputer i teraz wszystko jest ok, mam tylko problemy z siecią bezprzewodową… Dzięki za szybką pomoc :smiley:

Ja też się nad tym zastanawiałem dlatego prosiłem o raport OTLPE

Czy możesz pokazać raporty OTL z poziomu działającego już systemu, instrukcja analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741