Komputer się włącza , monitor nie reaguje

Ostatnio coś nie tak z moją nową kartą graficzną,

Włączam komputer - nie widać nawet tych literek, sprzętu itp co w biosie jest

Monitor niby działa tzn, przez chwile jest zielona potem robi się pomarańczowa i pokazuje się “tryb oszczędny”

W komputerze wszystko pracuje tzn na karcie graficznej i procku kręcą się karty graficzne, komuter sobie buczy tylko że nic nie widać, na mojej starej karcie graficznej wszystko działa

Mam zamiar się wybrać do kumpla obadać czy u niego działa ta karta,

Myślę że ważną informacją jest to że na karcie mam wejście na zasilacz, a zasilacz mam mierny

Edit.

Przypomniało mi się jeszcze że przy włączaniu pc zawsze pisało Geforce 6600 BIOS gdzie zawsze pisało u mnie Geforce fx5200 ( chodzi mi że bez końcówki BIOS)

Zresetowałem bios cmos itp zworkami i wyjęciem baterii ale to nic nie pomogło

Sprawdź tą kartę u kolegi i może uda się Tobie pożyczyć od kogoś zasilacz, aby sprawdzić ją u siebie.

Mam właśnie zamiar wziąść ją do kumpla a o co chodzi z tym Geforce 6600 BIOS? Może jest jakiś bios do niej?

Może ta karta miała zmieniany Bios, a raczej ktoś coś w niej namieszał? Sprawdź ją, nic tu raczej nie da się wymyślić.

Tylko nie za bardzo kumam o co tutaj dokładnie chodzi? Możesz to dokładniej wyjaśnić.

Moja siostra miała to samo. Wymieniłem jej grafikę (na mocno przepłaconą :frowning: , bo dałem 400 zł za X1650Pro Shapphira, bo było to w MediaMarkt, a komputer był potrzebny natychmiast) i zasilacz. Wiesz co się okazało? Płyta główna się zepsuła. Port AGP się spalił.Teraz ma Asrocka 4CoreDual i wszystko gra.

No dobra ale mnie nie działa tylko ten gf 6600 ( na początku trochę działał) bo teraz jestem na tym komputerze tylko z gf fx 5200 .

Chodzi mi o końcówkę “BIOS” zawsze jak miałem Geforca fx 5200 nie było dodatku bios

Chodzi mi jeszcze dokładnie o pierwszy napis ( przynajmniej u mnie) który pojawia się po uruchomieniu komputera:

" Geforce 6600 BIOS

256mb

128bit

bla bla bla"

a w GF 5200 miałem

"Geforce FX 5200

128mb

64/128bit(już nie pamiętam"

Biosu nie miała zmienianego na 100% to była nówka, jak ją wyciągałem z tej foli to musiałem rozerwać taką żółtą naklejkę, pod którą zostawał ślad

Napis BIOS nie ma tu żadnego znaczenia, czasami nawet tego okna w ogóle nie ma.

Czyli sprawdzę grafikę u kumpla a jak nie pójdzie to fruuuu! na gwarancję

Witam sprawdziłem tą kartę u kumpla, karta niedziała także u niego ( czyli jest tak samo jak u mnie chodzi wentylator itp a obrazu - nie ma) zastanawiam się czy to nie wina jakiegoś biosu na tej karcie bo nie ma “pik” ale jak u niego ani u mnie nie działa to wyśle na gwarancje, chyba że macie jakieś pomysły?

Raczej nie warto kombinować i szukać pomysłów. Oddaj ją na gwarancję.