Komputer sie włącza - monitor nie reaguje

Wiem, axzkolwiek jak juz mowilem - nieuzywane

Skoro tak mówisz… :wink:

Wydaje mi sie ze nawet jezeli byly uzywane to wygladaja na bardzo zdrowe

Skąd możesz mieć pewność, że są sprawne?

Rowniez byly sprawdzane

W takim razie stawiam na zasilacz. Przy czym - jest taka możliwość, że tym uszkodzonym zasilaczem mogłeś coś uszkodzić w tych „nowych” podzespołach.

Czy te uszkodzenia moga byc ze tak powiem - bezobjawowe? W sensie zadnego przepiecia strzalu czy zapachu spalenizny

Tak, to możliwe. Musiałbyś oglądać pod mikroskopem.

Jezeli bedzie ten Sam problem po zamontowaniu nowego zasilacza to raczej postawie na kupno gotowca z x-komu, raczej nie chce tracic wiecej nerwow na niekonczoncym sie dokupywaniu czesci Bo zaraz okaze sie ze obudowa nie taka :joy:

Że tak powiem, doświadczenie „inżynierskie” jest bezcenne. A to doświadczenie zdobywasz także psując praktycznie różne rzeczy :wink:

Komputer dalej nie otwiera oczu. Mysle ze tym poprzednich zasilaczem uszkodzilem socket o Ile to mozliwe lub dostalem trefna plyte/procek I teraz pytanie czy jezeli to faktycznie wina socketu to czy procesor Tez musze wymienic?

Socket można uszkodzić fizycznie/mechanicznie, bo to nic innego jak zestaw pinów. Nie wiem jak można go uszkodzić zasilaczem, chyba tylko przez uderzenie. Podłączając wadliwy zasilacz mogłeś uszkodzić płytę główną, mogłeś uszkodzić procesor, a także inne komponenty. Będziesz tak wymieniał te podzespoły w nieskończoność, niekoniecznie te uszkodzone, a zawsze istnieje ryzyko że sam otrzymasz uszkodzone lub wadliwe - jak miało to prawdopodobnie miejsce w tym przypadku. Co to za nowy zasilacz? Fabrycznie nowy, czy jakiś używany z drugiej ręki?

Wyjmij dedykowaną kartę graficzną ze slotu PCI-E, monitor podłącz pod wyjście graficzne w płycie głównej, zostaw w pierwszym slocie tylko jeden moduł pamięci RAM. Włącz komputer i sprawdź czy da obraz na zintegrowanym układzie graficznym. Jeżeli nie to sprawdź jeszcze na drugim module pamięci RAM.

Czemu nie oddałeś tego do serwisu skoro sam ewidentnie sobie z tym nie radzisz? Generujesz dodatkowe koszty i się na nie narażasz.

Na integrate nie chodzi, ramy rozne kombinacje I rozne sloty robilem zasilacz nowt ze sklepu, aigo ak 500