Komputer się wyłącza a ze słuchawek dochodzi buczenie

Mam taki problem z komputerem podczas grania komputer potrafi się wyłączyć a ze słuchawek dobiega buczenie. Po ponownym włączeniu normalnie działa.
specyfikacja
amd phenom 945
hd7870 2gb
coller master r5-600-ACAB-B1
2x4 gb ram 1600mhz
pasta była wymieniana
zaznaczę ze obudowa jest stara, mam ją ciągle otwartą i nie posiadam wentylatorów w niej. za kilka dni wymieniam bude

Hej
Od kiedy jest problem? Czy słuchawki od pierwszego podłączenia tak się zachowują?
Czy jest jakiś powód, aby obudowa była stale otwarta? Bo jednak jej zadaniem jest ochrona sprzętu (a różne sytuacje mogą się przydarzyć … ). Wentylatorów nie masz na samej obudowie (przymocowanych do samych blach) - a procesor ma chłodzenie? Tak wiem, “głupie” pytanie ale warto doprecyzować.

Jeśli wymieniasz komputer za kilka dni, to może możesz się jeszcze przemęczyć?

Faktycznie, można poprawić błędy, możesz do Worda (lub innego edytora) “wklepać” i skorzystać z poprawiania błędów.

@daras28-82 Fajnie, że skomentowałeś … . A co zmieniła (lub jak pomogła) Twoja wypowiedź? Jeśli nic to może nie warto było marnować swojego czasu?

@66Garoz najmocniej przepraszam ale inteligencją też się nie popisałeś i jeśli stać Cię tylko na takie złośliwe komentarze to może nie warto w ogóle wchodzić na forum, bo nic konstruktywnego nie wniosłeś a tylko bluzgasz (a sam wymagasz pomocy, sam ostatnio “płakałeś”, że masz jakiś problem) … . Tak dobrze, że zwróciłeś uwagę na błędy (jednak miło, gdy nie trzeba się zastanawiać, co ktoś miał na myśli, bo pisze w języku obcym) ale nie trzeba też obrażać innych ludzi ("… przerasta ciebie to.").

Zawsze możesz jeszcze sprawdzić na telefonie (zapewne ma gniazdo jack - do słuchawek lub bluetooth jak są bezprzewodowe), lub na innym komputerze (biblioteka, znajomi, …) czy tak samo się zachowują - Jeśli tak to winne są słuchawki? I wtedy reklamować o ile masz jeszcze gwarancje i paragon?

edit 12:17:
@iJuliusz ?? Zauważyłem, że odpowiadasz, odpowiadasz, ale nic się nie pojawia, pomóc jakoś? Nie wiem, co chcesz napisać, ale może warto, bo pomoże jakoś koledze?

Bardziej jestem w stanie przeboleć autora za błędy w pisowni, bo to można poprawić, ale krytykowanie innych za brak profesjonalizmu czy pomocy, już nie.
W tydzień czasu udało Ci się poznać sposób wypowiadania się niektórych stałych bywalców.

Mocne to było. Sobie nie masz nic do zarzucenia ?

Takiej odpowiedzi nie dostaniesz ode mnie, gdy Ty będziesz miał problem, ale nie ręczę za innych forumowiczów.

Prowokujesz ? Czy masz zły dzień dzisiaj ?
Pomyślałeś, że nie każdy może siedzieć non stop przy klawiaturze.

BTW. Buczenie w słuchawkach może być objawem tzw. przebicia.
Będzie to miało wpływ na cały komputer, obudowa faktycznie wymaga wymiany.
Kiedyś miałem poluzowaną kartę zewnętrzną i buczały głośniki.
Tu kolega nie napisał, ale niech sprawdzi podłączenie słuchawek w innym wyjściu dźwiękowym i zrobi przekierowanie na ten właśnie port.

nie prowokuje

Przeczytaj to jeszcze raz.
Albo daj komuś innemu przeczytać ?
Ciekawe czy będzie miał to samo odczucie ?

Raczej myślałem, że się krępujesz (lub nie jesteś pewny), czy coś? Cóż, jeśli zabolało to przepraszam.

Co do błędów, fajnie jak ich nie ma ale też nie jestem jakimś “terminatorem” i zaproponowałem Worda, bo rozumiem, że człowiek może być zmęczony i nawet nie zauważyć, że coś “zjadł” lub popełnił jakiś błąd.

A powiedz, jak ich wypowiedzi pomogły? Co pozytywnego wniosły do dyskusji? Np. to “przerasta ciebie to.” Pomogły @prezes2849? Dowartościowały Go? Czy wręcz przeciwnie? Nie chcą pomóc? Ok, nie muszą - nie ma takiego obowiązku. Ale jak nie pomagają to też niech nie robią nadziei (powiadomienia, że ktoś odpowiedział na forum), że ktoś wpadł na pomysł co można zrobić. Oraz nie obrażają, bo nie ma z tego nic pożytecznego, a robi się śmietnik na forum.

i nie lubię, czegoś takiego, że ktoś sam oczekuje pomocy i oczekuje, że nikt nie będzie się śmiał z jego “głupich” pytań (bo głupie pytania, dla jednego są głupie ale dla drugiego już nie, bo każdy nie może i musi się znać na wszystkim, bo nie te czasy oraz za dużo wiedzy to jest), podczas, gdy sam nie jest w stanie pomóc i odwala takie “szopki”. Bo @66garoz ewidentnie nie pomógł.

Z tego co zrozumiałem to muszę wymienić obudowę, bo jak jest zamknięta to cały komputer się nagrzewa wraz z nią. Niedługo kupie obudowę to się zobaczy, a możesz jakąś polecić tak do 200zł markową oczywiście. Dziękuje za chęci.

Ja polecić niestety nie mogę, Ale na pewno, nie oszczędzaj, bo dostaniesz taniego bubla, z plastiku z odzysku (który połamie się już na etapie montażu). Budżet to raczej minimum absolutne od 100 zł. I warto sprawdzić “na żywo” jeśli masz możliwość, jak się zachowuje i z czego jest zrobiona.

@prezes2849
Tutaj (link poniżej) możesz sobie wybrać gdzie mieszkasz, a następnie typ obudowy i obudowę jaka Ci się podoba. A następnie sprawdź czy są jakieś komentarze, zarówno na stronie ceneo, jak i na stronach sklepów, w których są obudowy. Jak będziesz wybierał, pomyśl, jaką chcesz i czego potrzebujesz:
Czy ma być leżąca na biurku (jak odtwarzacz DVD), na której ma być monitor (małe rozmiary), czy może chcesz dużą stojącą obok biurka (i mieć możliwość rozbudowy w przyszłości), ile zestaw ma mieć napędów (o ile w ogóle), ile kart (graficzna, dźwiękowa, tuner TV) itd. …

Link do obudów:

@iJuliusz

  1. Po pierwsze
    Nie mówię, że jestem jakiś doskonały, wszechwiedzący, czy coś, ale mój komentarz (3 w kolejności) był pierwszym na temat (od razu zacząłem pytać o szczegóły i próbować mu pomóc, nie mówię, że szedłem dobrym tokiem ale przynajmniej ja coś realnego robiłem), pod koniec zwróciłem uwagę na poprawność językową (że można poprawić, błędy) i podsunąłem rozwiązanie (word i autokorekta) i nikogo nie obrażałem, ani nie stroiłem jakiś dziwnych fochów.

  2. Po drugie

Czyli komentarz: “Widać, że na j. polskim siedziałeś na telefonie, na Facebooku bo nawet tematu wątku po polsku nie potrafisz napisać, przerasta ciebie to.”, zwłaszcza "przerasta ciebie to" (który otwarcie mówi, że kolega @prezes2849 jest głupkiem) to według Ciebie profesjonalizm i chęć pomocy? Gratuluje.

  1. Po trzecie
    Koledzy potrafią na forum, ładnie mówić, np.: @66Garoz, pisze w innym temacie całkiem normalnie:
    "Ja odkąd wyszedł dodatek Adguard adblocker go używam od MS Edge Firefoxa i Chrome, a zostałem z Firefoksem. Prosty w ustawieniach i najlepiej blokuje. Jedyny minus brak automatycznej aktualizacji blokerów :slight_smile:"
    Więc porównaj ten komentarz, z pierwszym jaki napisał w tym temacie. I gdyby tak jak w tym drugim temacie powiedział to nawet bym nie pomyślał aby go [@66garoz] skrytykować.

  2. “Mocne to było. Sobie nie masz nic do zarzucenia ?” jak mówiłem ja odrazu zacząłem pomagać, w przeciwieństwie do innych, nikogo nie obrażałem i zwróciłem uwagę na język w “cywilizowany sposób”.

  3. “To wina starej budy, musisz ją koniecznie wymienić na nową, koniecznie wypełnioną nowymi podzespołami i wymień te diabelskie buczące słuchawki!” i po co ten sarkazm powiedz mi? Nie można normalnie powiedzieć? Tak jak wcześniej mówiłem, nie każdy jest znawcą i ekspertem, w każdym temacie, bo to nie te czasy (kiedy ziemia była płaska, a każdy był astronomem, fizykiem, projektantem broni i zamków) i nie te możliwości. Człowiek jest “za głupi” na to aby być: informatykiem, lekarzem od wszystkiego, matematykiem, lingwistą, politykiem, strażakiem, antyterrorystą itd. więc sorry ale nie może wiedzieć wszystkiego, bo to jest za dużo wiedzy i w pewnych tematach na sobie nieznanych może gadać głupoty, ale wtedy należy normalnie mu wytłumaczyć co i jak i taka ironia, sarkazm, osobiste wycieczki nie są potrzebne.

  4. I jak mówiłem, pomoc i udzielanie się na forum, to nie obowiązek, nie trzeba w każdym temacie odpowiadać, więc to była wręcz czysta złośliwość.

  5. “W tydzień czasu udało Ci się poznać sposób wypowiadania się niektórych stałych bywalców.” a kto mówi, że nie znam? Ja od tygodnia jestem zalogowany ale czytać, czytam znacznie dłużej … i pewne rzeczy mi się nie podobają. Mówią, ze poziom DP spada, ja zacząłbym szukać problemów, w czytelnikach.

Więc kolego, nie wciskaj mi tu (z całym szacunkiem) jakiś kitów, bo to pomoc na pewno nie była.

Proponuję zakończyć dyskusje niezwiązane z tematem i wzajemne obrzucanie się błotem. Jeden ban już poleciał za recydywę, nie chcę dalej wyciągać konsekwencji. Nie psujcie dyskusji osobie, która ten temat założyła. Podać sobie ręce i tyle. Na rozmowy o gramatyce, pisowni itp. jest przeznaczony specjalny wątek z setkami wpisów.

1 polubienie

Ok, przepraszam.

2 polubienia

Przeprosiny przyjęte.

1 polubienie