Komputer się wyłącza co jakiś czas - problem z zasilaczem?

Witam nazywam się Karol i chciałbym zaczerpnąć rady forum.

Sprawa wygląda następująco posiadam kartę graficzną Gtx 560 ti oc oraz procesor Intel core 2 quad 8300 taktowanie 2.50 ghz.

Moja płyta główna nie jest najnowsza jest to Gigabyte 965P-DS3 z możliwością podkręcenia procesora .

Pamięć ram jest z firmy kingston 5gb.

Wiem że może ten sprzęt nie jest bogaty , ale pozwala mi on cieszyć się najnowszymi grami takie jak Battlefield 3 , Medal of Honor , Mass Effect 3 i wiele innych które są uważane za wymagające.

Ale przejdzmy do sedna sprawy ostatnio zauważyłem lekkie spięcia w dzwięku najczęściej w oglądanych prze ze mnie filmikach w full hd bądz hd , ale to nie wszystko raz komputer włączył się po czym po stosunkowo nie długim czasie monitor się wyłączył i komputer także , za drugim razem nie miałem już problemów wszystko działało prawidłowo . Po niedługim czasie jednak problem się powtórzył lecz komputer włączyłem już po 2 razie włączania go.

Z mojej wiedzy wydaje mi się , że może to być zasilacz nie jest on markowy to jakiś zasilacz z firmy Xilence 480 W był on kupiony stosunkowo dawno a jak sam wiem zasilacz co rok traci trochę mocy.

Użytkownicy co o tym myślicie ? co możecie poradzić czekam cierpliwie na waszą odpowiedz z góry dziękuję.

Wg tej listy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Xilence produkowane do 2012 roku nie były dobre. Twój komputer pobiera sporo energii elektrycznej (głównie ze względu na kartę graficzną), więc mocno obciąża zasilacz.

Najlepiej by było gdybyś pożyczył od znajomego jakiś markowy zasilacz 400-500W i sprawdził, jak komputer zareaguje.

PS.

Zmień tytuł na bardziej konkretny, opisujący problem. Jest to wymagane na tym forum.

0Nomad , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Używać takiego zasilacza przy Q8300 i GTX560Ti - przecież to trzeba być sadystą #-o Proponuję wymienić ci jak najszybciej ten pseudo zasilacz (zapewne nie trzyma odpowiednich napięć, może/mógł doprowadzić do uszkodzenia m.in. dysku twardego) na coś markowego…

Moje propozycje: Tt Smart 530W / SilentiumPC Deus G1 500W

Dziękuje bardzo a chciałbym się jeszcze zapytac ile mniej wiecej moge zaczekac moje fundusze są na razie ograniczone czy jeśli dalej będe w ten sposob korzystał z komputera to moge doprowadzic do czegoś gorszego ?

Dodane 24.01.2013 (Cz) 15:30

i jak dobrać zasilacz do sprzętu czy jest to związane z płytą głowną a co jesli chodzi o rozmiar ?

W najlepszym wypadku spalisz tylko zasilacz w najgorszym cały komputer.

Radził bym Ci nawet pożyczyć od kogoś kase na zasilacz albo nie korzystać z komputera dopuki nie kupisz nowego zasilacza

a jak dobrać zasilacz ?

Na przykład Thermaltake Smart 530W

0Nomad ,

Tytuł po zaleconej zmianie z pewnością nie jest tym konkretem, o który prosił w interwencji Moderator.

Popraw tytuł na konkretny, mówiący o problemie. Więcej uwag nie będzie.

Przepraszam czy podany zasilacz Thermaltake Smart SP-530PCWEU 530W.Bedzię odpowiedni ?

Ile masz na zasilacz?

Jak by nie był dobry to bym go nie proponował.

ten zasilacz odpowiada mi cenowo wiec 250 zł tyle moge przeznaczyc

W tej kwocie mieści się XFX Core 550W.

Falconie lepiej ten xfx core 550 w czy ten thermaltake smart sp-530pcweu 530 w ?

Zdecydowanie XFX (ma dużo mocniejszą linię +12V).

Lepszy jest XFX 550W.

dziękuję bardzo a chciałbym jeszcze wiedziec jedno jak dobrać zasilacz rozmiarowo czy zmieści się, czy wszystkie stosunkowo mają taki sam rozmiar ?

Większość zasilaczy ma podobne rozmiary (nie martw się o to że nie wejdzie), do komputera możesz włożyć każdy zasilacz (otwory na śrubki są w tych samych miejscach).

ten zasilacz podejdzie pod moja podaną płytę główną ?

Dodane 03.02.2013 (N) 20:21

to moje ostatnie pytanie

Nie będzie żadnego problemu.