Komputer się wyłącza podczas grania

Witam, mam problem taki, że podczas grania czasem wyłączy mi się komputer, po chwili gdy chcę włączyć tą grę to odrazu się wyłącza i mam tak kilka dni, jak nie gram ani nie obciążam komputera to po kilku dniach jest wszystko w normie i mogę pograć 2-3 dni i problem znowu powraca.

Sprawdzałem programem OCCT i gdy chciałem zrobić “GPU: 3D” to po kliknięciu ON odrazu się wyłączył, przy innych testach było okej

Temperatury podczas spoczynku są od 30 do 35 a podczas testu w OCCT było 50-55

Screen mojej specyfikacji:

http://scr.hu/0j3v/oo8ca

  • zasilacz: CORSAIR CX430 (430W)

Podaj rewizję płyty głównej (lewy dolny róg na płycie głównej).

Problem może rozwiązać aktualizacja biosu, informacje przy poszczególnych wersjach biosu

Na płycie głównej jest REV: 2.0

Sprawdź jaką masz wersję biosu (CPU-Z zakładka Mainboard).

Opis zmian wprowadzonych w poszczególnych wersjach biosu link

Ewentualną aktualizację biosu przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

Wersja FD, mógłbym zrobić tą aktualizację ale pierw musiałbym poczytać co i jak, no i pytanie czy taka aktualizacja biosu pomoże

//edit

mogę użyć tego http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm do aktualizacji?

Nie mogę tego zagwarantować, ale skoro sam producent informuje o takich zmianach to musi być coś na rzeczy.

Aktualizację biosu przeprowadzasz na własną odpowiedzialność (aktualizowanie spod systemu może być bardziej ryzykowne).

Sugeruję zrobić to przez bios (i tak będziesz musiał wejść do biosu by wyłączyć Intel Hyper-Threading).

Pobierz najnowszą wersję bisu, wypakuj na pendrive, uruchom ponownie komputer, wejdź do biosu (klawisz Del/Delete), naciśnij F8, wykonaj backup aktualnego biosu i zaktualizuj.

Jak to problem losowy, należy się przyjrzeć samej karcie grafiki, czyli trzeba by było najpierw kompa sprawdzić na innej i tyle.

Zrobiłem tą aktualizacje biosu, niestety problem nadal występuje, gdy włączam grę, komputer się wyłącza a po chwili (1-2 sec) znowu włącza.

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić zasilacz.

Czyli, sprawdzić trzeba w pierwszej kolejności grafikę, choć może i coś z zasilaczem.

Wyczyściłem trochę kartę graficzną i troche w środku komputera i jak narazie to działa wszytko okej, jak problem powróci to zobaczę zasilacz/kartę graf.