Komputer się wyłącza podczas gry

Dzień dobry więc tak jak w temacie komputer się wyłącza podczas grania w gry.
Wszystkie gry posiadam na steamie, najprawdopodobniej odpalanie większości gier wyłącza komputer
są tylko dwie w które grałem i nie wyłączyły komputera.
Jak komputer się wyłącza to przez 10-30min nie da się go uruchomić potem się restartuje tak 5 razy i pojawia się ,Dell SupportAssist, z komunikatem ,Time-of-day not set - please run SETUP program
Invalid configuration information - please run SETUP program
Nazwa PC: Dell inspiron 3668
Specyfikacje PC:
Procesor: Intel Core i5-7400 3.00GHz
Pamięć ram: 8 GB pamięci DDR4 2400 MHz (2 x 4 GB)
Pamięć masowa: Dysk (C:) SSD SATA 128GB aktualnie wolne 5,34GB
Dysk (D:) HDD 1T aktualnie wolne 408GB
Karty graficzne: Intel HD Graphics 630
NVIDIA GeForce GT 1030
Zasilacz: Napięcie wejściowe Prąd zmienny 100 V do 240
Częstotliwość wejściowa 50 Hz do 60 Hz Prąd wejściowy 4 A
Dodam że komputer posiadam 4 lata i problem pojawił się mniej więcej 5 miesięcy temu, komputer był czyszczony miał wymienianą paste termoprzewodzącą w procesorze i w karcie graficznej dodatkowo był aktualizowany system bios i wymienianą baterie na płycie głównej, był także w naprawie ale nic gość nie znalazł.

To by wskazywały na zasilacz powiedz dokładnie jaki masz w obudowie.
Jeżeli to nie on, to naprawa / płyta główna?/ może być droższa od wymiany na nowego. 1030 raczej nie poszła, ale też można sprawdzić…:slight_smile:

Zasilacz

Cholibka, kolejny biurowy tfx przerobiony na gejming, no ale niby 80+. W normalnych okolicznościach bym zasugerował podpięcie zasilacza od znajomych, ale czy masz standardowe złącze na płycie, to nie wiem. :wink:

Ps. temperatury w czasie gry jaki masz?

Powiem że szczerze nie wiem jak sprawdzić temperatury mam jakąś aplikacje core temp

HWinfo powinien mieć je lub test w ooct tak po kilku(nastu)minutach…