Komputer się wyłącza przy instalacji windows10

Witam, mam dziwny problem z próbą instalacji windowsa 10 x64 i nawet x32 ( specjalnie próbowałem).
Próbuję od nowa zainstalować windows 10 na laptopie asus x59sr (C2D 2ghz, 2x2gb ramu). System nagrywany na pendrive przy windows 10 media creation tool. I teraz normalnie pendrive bootuje, widzę logo windowsa, ale nagle mniej więcej zawsze w tym samym momencie komputer się po prostu wyłącza. Wyczyściłem go i się nie przegrzewa, bo normalnie pracuje po 10 godzin i nie ma problemu, Sprawdzałem każdy ram oddzielnie w 2 slotach. Bios przywrócony do ustawień początkowych. Dysk również wyjąłem i to samo. Co może być przyczyną? Dodam, że windows 7 instalka startuje bez problemu.

Narzędzie Media Creation Tool zawsze tworzy obraz najnowszej wersji Win10. Może spróbuj zdobyć wersję wcześniejszą np. 1511.

Sprawdź ten program https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html
Programem Rufus https://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html zbootujesz odpowiednio Pendrive.

Bios masz standardowy czy UEFI? A na dysku masz MBR czy GPT?

Rufus i Windows ISO downloader nie poradziły sobie, ten sam problem niezależne od kompilacji windowsa 10.
Próbowałem również windows 8.1 zainstalować tam wyskoczył error, ale brak kodu, wyskakuje na pół sekundy - sekundę tylko
Mam standardowy bios, a partycja na standardowym MBR :slight_smile:

A zainstaluj Win7 skoro to się daje zrobić, a następnie (dla sprawdzenia) wykonaj upgrade z Win7 do Win10. Co na takie rozwiązanie “powie” laptop?

Staruszek:

  • aktualizacja biosu
  • sprawdź dysk, bo może uszkodzony - najlepiej go wyzerować w MHDD i sprawdzić
  • program memtest86 i dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów

Instalacja z płyty DVD

Lub bardzo się nie lubi z systemami powyżej W7?

Zaktualizuj BIOS i zmień kontroler SATA z IDE na AHCI .

zaktualizowałem bios i na starszych kompilacjach windowsa 10 wyskakuje na około 10 sekund blue screen i błąd “SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED” i tyle, zero kodu błędu. Na nowych nic się nie zmieniło.

Z dysku mam możliwość ustawienia:
LBA/Larger Mode, Block (Multi-Sector Transfer), PIO Mode, DMA Mode, S.M.A.R.T, 32bit data transfer. Nie mam możliwości przestawienia kontrolera sata niestety, a też o tym myślałem :(.
Dysk Sprawdzę jutro hd tune i memtest

No to chyba zostaje W7?