Pasty na Płycie głównej i procesorze były wymieniane jakieś pół roku temu(ale to nie problem znów wymienić), z tym że nie tu chyba problem.
Obecnie jak mam włączoną przeglądarkę, grę diablo 2 lord of destruction(czyli gierka z 2001 roku, która wręcz “nie ma” wymagań) - nic się nie dzieje.
Problem zaczyna się pojawiać gdy włączę grę Heroes of the storm. Wtedy, po jakiś 10-15 sekundach komputer się wyłącza i miga dioda led, która normalnie wskazuje że komputer jest włączony(i aby ponownie włączyć komputer, musze wyłączyć od zasilania i poczekać chwilę).
Temp2 od początku posiadania komputera wskazywał taką temperaturę, więc tym bym sie akurat nie kierował.
Fakt, faktem komputer ma już kilka lat.
Uzupełniłem 1 post, przepraszam ze dopiero teraz ale bałem się że znów się wyłączy.
jeżeli jesteś w stanie sprawdzić temperaturę procesora pod obciążeniem.
Nie znam tej marki zasilacza ale w internecie na forach branżowych ma mieszane opinie
OC nie robiłem na tym komputerze od początku posiadania jego - więc odpada
Sterowniki - nie zmieniałem w przeciągu tygodnia, a problem pojawia się od wczoraj wieczorem.
Jeszcze raz musze sprawdzić bo nawet alt tab nie zdołałem użyć a już się wyłączył.
Podczas odpalonej gry:
Póki co sie nie wyłączył.
Wiec temperatury - nie tu tkwi problem.
Czy wyjęcie baterii CMOS Mogłoby pomoc?
@Edit:
Tak jak pisałem, najdziwniejsze jest to, że gdy komputer się wyłączy to dioda(która oznacza ze komputer jest włączona) - MIGA, a zeby znow odpalic trzeba komputer wyłączyć od prądu i poczekac chwile.
Czyli jakby to płyta główna?
Ja bym stawiał na zasilacz. Jakieś skoki napięcia i zabezpieczenia zasilacza/płyty odcinają zasilanie. Przez to dioda mruga (kod błędu?) oraz wymusza odłączenie zasilania (prawdopodobnie powoduje reset jakiegoś bezpiecznika).
Zmieniłem opcje w grze z pełnego ekranu na grę w oknie i komputer się nie wyłącza.
Już totalnie zgupiałem
@~MacG, też mi się wydaje, że to jest właśnie to.
Nie ukrywam, że planuje modernizacje albo kompletna wręcz wymianę tego komputera(prócz dysku bo ma 2 miesiące). Czy moglibyście polecić jakiś zasilacz, raczej budżetowy, sprawdzony ? Tak jak poprzednio, komputer by służył do gier, raczej nie myśle o najwyższej klasy komputerze, a o zamknięciu się w około 2-3 tyś(oczywiście wraz z zasilaczem)
Miałem ten procesor i domyślnie w biosie miałem ustawione, że po przekroczeniu (chyba) 65 stopni (może u Ciebie jest więcej) na CPU komputer się wyłącza (mnie na boxowym chłodzeniu temperatura skakała od 45-55, takie temperatury to znak problemu z chłodzeniem)
Problem z którąś z kości pamięci RAM - być może po wykorzystaniu pamięci z jednej kości, wchodzi na drugą wadliwą, następuje błąd i się wyłącza (przy tym pojawia się blue screen).
Osobiście obstawiam pierwszą możliwość. Sprawdź ustawienia BIOS.
Wyjalem rowniez baterie CMOS na 30 minut(o dziwo zresetowaly sie tez ustawienia jezykowe, wiec nie mam POKI co polskich znakow - dlatego prosze mnie za to nie karac).
Sprawdze jak teraz bedzie sie zachowywac
@ Nie ukrywam ze temperatura spadla od razu o 35*
Pytanie mam jeszcze, co do wskaznika Core oraz TEMP1, ktore to sa na plycie glownej? Bo chyba tez troche za wysokie, a moge wymienic paste.
Jeśli chodzi o te temperatury to jeśli masz chłodzenie BOXowe (dołączone wraz z procesorem) to są one w granicach normalnej pracy Nie jest to układ zbyt wydajny. Polecam jego zmianę. Gdy zmieniłem na silentiumpc fortis (nie pamiętam który model) to temperaturę procesora miałem w zakresie temp.pokojowa - 42 stopni.