Komputer się wyłącza, przy włączeniu gry

*** BEDE UZUPEŁNIAŁ NA BIERZĄCO I ZAPISYWAŁ BO BOJE SIE ZE MI SIE ZNOW WYLACZY***

Specyfikacja
AMD Phenom II x4 955
4gb ram
geforce 560TI
MSI 870A-G54 (MS-7599)
AMD Phenom II x4 955 4gb ram geforce 560TI MSI 870A-G54 (MS-7599)
TACENS RADIX 520 zasilacz

Jeśli chodzi o temperatury to są w porządu:

Pasty na Płycie głównej i procesorze były wymieniane jakieś pół roku temu(ale to nie problem znów wymienić), z tym że nie tu chyba problem.
Obecnie jak mam włączoną przeglądarkę, grę diablo 2 lord of destruction(czyli gierka z 2001 roku, która wręcz “nie ma” wymagań) - nic się nie dzieje.
Problem zaczyna się pojawiać gdy włączę grę Heroes of the storm. Wtedy, po jakiś 10-15 sekundach komputer się wyłącza i miga dioda led, która normalnie wskazuje że komputer jest włączony(i aby ponownie włączyć komputer, musze wyłączyć od zasilania i poczekać chwilę).

jaki zasilacz?
Temp2 -128C albo masz komputer chłodzony ciekłym gazem albo czujnik wysiadł / płyta powoli umiera

Temp2 od początku posiadania komputera wskazywał taką temperaturę, więc tym bym sie akurat nie kierował.
Fakt, faktem komputer ma już kilka lat.
Uzupełniłem 1 post, przepraszam ze dopiero teraz ale bałem się że znów się wyłączy.

Post 1 uzupełniony o zasilacz.

Zmień program do pomiaru może na inny, speed fan może pokazywać czasem błędnie.

jeżeli jesteś w stanie sprawdzić temperaturę procesora pod obciążeniem.
Nie znam tej marki zasilacza ale w internecie na forach branżowych ma mieszane opinie

Za sekunde sprawdze temperature gdy włączę grę, sprawdze programem CPUID HWMonitor, czy jakimś innym dodatkowo ?

Temperatury wszystkiego
OC
Karta grafiki - często padały
Zasilacz
Sterowniki
Inne

Dużo możliwości.

OC nie robiłem na tym komputerze od początku posiadania jego - więc odpada
Sterowniki - nie zmieniałem w przeciągu tygodnia, a problem pojawia się od wczoraj wieczorem.

Jeszcze raz musze sprawdzić bo nawet alt tab nie zdołałem użyć a już się wyłączył.

No to sprawdzaj - zacznij od temperatur, jak płyta ma integrę, to sprawdź na niej, podłącz inny zasilacz.

Podczas odpalonej gry:
Póki co sie nie wyłączył.
Wiec temperatury - nie tu tkwi problem.

Czy wyjęcie baterii CMOS Mogłoby pomoc?

@Edit:
Tak jak pisałem, najdziwniejsze jest to, że gdy komputer się wyłączy to dioda(która oznacza ze komputer jest włączona) - MIGA, a zeby znow odpalic trzeba komputer wyłączyć od prądu i poczekac chwile.
Czyli jakby to płyta główna?

To bardziej zasilacz? może płyta?

Ale CPU, też ma za wysoką temperaturę (jak dobrze pamiętam max 62 stopnie?) - konserwacja, wymiana pasty.

Ja bym stawiał na zasilacz. Jakieś skoki napięcia i zabezpieczenia zasilacza/płyty odcinają zasilanie. Przez to dioda mruga (kod błędu?) oraz wymusza odłączenie zasilania (prawdopodobnie powoduje reset jakiegoś bezpiecznika).

1 polubienie

Zmieniłem opcje w grze z pełnego ekranu na grę w oknie i komputer się nie wyłącza.
Już totalnie zgupiałem
@~MacG, też mi się wydaje, że to jest właśnie to.

Nie ukrywam, że planuje modernizacje albo kompletna wręcz wymianę tego komputera(prócz dysku bo ma 2 miesiące). Czy moglibyście polecić jakiś zasilacz, raczej budżetowy, sprawdzony ? Tak jak poprzednio, komputer by służył do gier, raczej nie myśle o najwyższej klasy komputerze, a o zamknięciu się w około 2-3 tyś(oczywiście wraz z zasilaczem)

To może wskazywać na zasilacz.

W dziale: wybór zestawów i podzespołów lub wybór sprzętu,co kupić? poczytaj i na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Plus poprawa temperatur CPU.

Niestety zmiana rodzialki pomogla na 5 minut i znow sie wylaczyl

Osobiście stawiam na jedną z dwóch rzeczy:

  • Miałem ten procesor i domyślnie w biosie miałem ustawione, że po przekroczeniu (chyba) 65 stopni (może u Ciebie jest więcej) na CPU komputer się wyłącza (mnie na boxowym chłodzeniu temperatura skakała od 45-55, takie temperatury to znak problemu z chłodzeniem)
  • Problem z którąś z kości pamięci RAM - być może po wykorzystaniu pamięci z jednej kości, wchodzi na drugą wadliwą, następuje błąd i się wyłącza (przy tym pojawia się blue screen).

Osobiście obstawiam pierwszą możliwość. Sprawdź ustawienia BIOS.

Oczyscilem caly komputer, zmienilem rowniez miejsca ramu, karty graficznej, wymienilem pasty na procesorze, co widac golym okiem:

Wyjalem rowniez baterie CMOS na 30 minut(o dziwo zresetowaly sie tez ustawienia jezykowe, wiec nie mam POKI co polskich znakow - dlatego prosze mnie za to nie karac).

Sprawdze jak teraz bedzie sie zachowywac

@ Nie ukrywam ze temperatura spadla od razu o 35*

Pytanie mam jeszcze, co do wskaznika Core oraz TEMP1, ktore to sa na plycie glownej? Bo chyba tez troche za wysokie, a moge wymienic paste.

Jeśli chodzi o te temperatury to jeśli masz chłodzenie BOXowe (dołączone wraz z procesorem) to są one w granicach normalnej pracy :confused: Nie jest to układ zbyt wydajny. Polecam jego zmianę. Gdy zmieniłem na silentiumpc fortis (nie pamiętam który model) to temperaturę procesora miałem w zakresie temp.pokojowa - 42 stopni.

Po wymianie pasty, komputer sie teraz RESETUJE a nie jak wczesniej, czyli: wylacza i miga dioda.

A system się w ogóle uruchamia czy od razu następuje restart?
Na pewno poprawnie nałożyłeś pastę? Nie za grubo?