Komputer się wyłącza/wysoka temperatura

Witam

Komputer mi się sam wyłącza nie wiem czemu i jeśli chce go z powrotem uruchomić to znowu się wyłącza i dopiero po jakimś czasie się włączy nie wiem co się dzieje. Postanowiłem sprawdzić to programem speedfan czy się coś nie przegrzewa i w temp2 wyskakuje mi ogień wysoka temperatura czy to może być tym spowodowane?

Wcześniej miałem problemy z dyskiem ale pomogło zainstalowanie nowego systemu.

Proszę o pomoc.

dane komputera:

Dane komputera:

Procesor:Intel Celeron® CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:504 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 250 GB

Karta Graficzna: Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

http://zapodaj.net/f54b8f06b48e.jpg.html

screen

  1. Upewnij się że komputer stoi tak, że nie są zasłonięte żadne otwory wentylacyjne w obudowie i że ma ona przynajmniej parę centymetrów luzu, między ścianą, meblem itp, itd,

  2. Sprawdź czy działają zamontowane wewnątrz obudowy wentylatorki

  3. Sprawdź, czy radiator jest poprawnie zamontowany na procesorze i czy między nimi jest warstwa pasty termoizolacyjnej.

  4. Sprawdź, czy wewnątrz obudowy jest w miarę poprawna cyrkulacja powietrza. Wnętrze PC-ta to zwykle istny bajzel i ciasnota ale zwykle można tak poukładać/poupychać kable i/lub taśmy, żeby wentylatorki chłodziły procesor i resztę a nie np. inny wentylator :slight_smile:

1.Komputer stoi odsłonięty i nie ma zasłoniętego żadnego wentylatora,nawet ma odsłoniętą z jednej strony pokrywę komputera.

2.Wentylatory działają poprawnie ,jedynie co przy włączaniu komputera wiatrak na radiatorze powoli się rozkręca ale później już się dobrze kręci.

3.Tak radiator jest dobrze zamontowany a pasta jest na pewno zmieniałem ją około 1,5 miesiąca temu

4.Cyrkulacja musi być z tego powodu iż mam odsłoniętą pokrywę z jednej strony

Podaj zrzut ekranu z aplikacji speedfan.

U mnie też jest ogień.

Problem w tym, że mam inaczej chłodzenie montowane…

Dodane 15.11.2011 (Wt) 22:51

Podaj zrzut ekranu z aplikacji speedfan.

U mnie też jest ogień.

Problem w tym, że mam inaczej chłodzenie montowane…

EDIT:

ZAUWAŻYŁEM SCREENA :smiley:

Zauważyłem też, że na Twoim screenie żadne chłodzenie nie ma obrotów…

Dziwne…

Czy w BIOS’ie nie masz ustawionej temperatury krytycznej na jakąś śmiesznie niską ?

teraz temperatura wygląda tak a komputer jest włączony 3h

http://zapodaj.net/8532cb401a12.jpg.html

Wiatraki wszystkie chodzą bo on otwartą klapę komputera i widzę.

Nie wiem nawet gdzie coś takiego w BIOSie się znajduje i na pewno nic takiego nie ustawiałem. Więc nie mogę Ci odpowiedzieć dokładnie na Twoje pytanie

Czyli co to może być?

W ustawieniach BIOS’u jest coś takiego jak SHUTDOWN TEMPERATURE (Z racji dobrego chłodzenia, u mnie jest na DISABLED).

Czy podczas wymiany pasty nie zapaprałeś całego procesora ?

Obecność pasty termo-przewodzącej jest wymagana, ale za dużo też nie jest dobrze.

Najlepiej nałożyć kroplę wielkości ziarenka ryżu.

Czy radiator styka się z procesorem dokładnie, czy są luzy ?

I sprawa ostatnia, jakie masz wentylatory ?

Chyba takie, które nie mają pomiaru prędkości obrotów, bo speedfan nic nie wykrywa.

Zalecam wejście do BIOSU. Reset ustawień do Setup Defaults. Przy dyskach SATA trzeba pamiętać, aby ustawić kontroler ponownie.

Hmm… A jakby tak z innej beczki?

Skąd pewność, że komputer się przegrzewa? Masz jakieś niespodziewane zwiechy? BSOD-y? “Samoistne” wyłączenia komputera?

Bo jeśli 3 x NIE, to może z komputerem jest wszystko w porządku?

Może to tylko przekłamania SpeedFana? Nie wiem, jakiś mocno nietypowy chipset i/lub mostek południowy (czy skąd tam pochodzą dane o temperaturze i prędkości wiatraków).

A może kabelki czujników są źle/wcale nie podłączone?

Albo coś namieszane w BIOS-ie? Rada o resecie do domyślnych może pomóc wykluczyć tą przyczynę.

Nie podczas wymiany pasty dałem kroplę bo czytałem o tym wcześniej także to jest na pewno dobrze.

Radiator jest dobrze przykręcony i jest lekki luz bo jak dociskam lekko radiator to słychać,że jest lekki luz.

Wentylatory mam firmy Tracer i jest jeden większy który chłodzi cały komputer i drugi mniejszy na radiatorze.

Tak zrobiłem to co pisałem z restartem BIOSA przez Load Optimized Defaults tak jak było napisane tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1204376.html

Nie znalazłem nic takiego jak SHUTDOWN TEMPERATURE może źle szukałem.

Tak mam coś takiego,że komputer się sam wyłączy np jeśli włączę grę,która minimalne wymagania mniejszych się nie da i po pewnym czasie się sam wyłączy.

Jeszcze dodam,że w komputerze radiator ramy , i te płytki poniżej radiatora są strasznie ciepłe nawet gorące http://forum.cdaction.pl/index.php?act= … t&id=28642 o to mi chodzi

Ja nie odłączałem żadnych kabelków więc nie wiem co z nimi i czy w ogóle takie są.

Czy tak jak zrobiłem z tym biosem restart jak jest pokazane z tej strony elektroda dobrze zrobiłem bo dałem na to co jest na obrazku LOAD OPTIMZED DEFAULTS i tyle nie trzeba było dać YES czy coś i na tym polega restart BIOSA?