Komputer się wyłącza

witam mój problem polega na tym, że podczas uruchamiania komputera system zaczyna sie ładowac i podczas wyskakiwania ikon w prawym dolnym rogu ekranu na tym pasku nagle się resetuje, da go się właczyć w trybie awaryjnym proszę o pomoc, z góry dziękuje

Wejdź w trybie awaryjnym w >start >uruchom > msconfig > uruchamianie > powyłączasz nie potrzebne programy (zostaw tylko antywirusa) > Ok

Potem spróbuj odczytać co spowodowało błąd: http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

niestety nic się nie zmieniło… ułamek sekundy przed resetem pojawia sie jakieś okno na którym cos pisze ale znika tak szybko, że nic nie da się przeczytać…możemozna zrobić jeszce cos innego?

W panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz opcję uruchamiania po awarii. Teraz będziesz mógł odczytać to okno. Ponadto użyj narzędzia, które wcześniej podałem (odczytaj kod błędu i przyczynę).

Jak możesz podaj markę i moc zasilacza, oraz spr. programem Everest jakie masz temperatury podzespołów.

Faktycznie może zasilacz nie wyrabiać. Sprawdź j.w. i jeśli to zasilanie pada, to wymień co trzeba, ewentualnie skręć nieco procek: spadnie wydajność, ale też zapotrzebowanie na energię (swego czasu sam tak zrobiłem).

Ale nie wykluczone też, że na tych upałach procek tak szybko Ci się grzeje, że zanim wystartuje system, to już się wyłącza :wink:

A może po prostu system się posypał ??? … tego też nie można wykluczać.

dokładnie wgrałem od nawa xp i teraz wszystko jest ok