Komputer sie wyłącza

Mam taki problem:podczas uzytkowania komp sie wyłącza.

Trwa to juz dość długo.Jak przepalił mi sie zasilacz i zamontowałem mocniejszy ,to mialem nadzieje,ze to pomoże.Ale nic nie dało.

Skanuje go programami w poszukiwaniu jakiegos syfu ktory by był przyczyną moich kłopotów,ale nic konkretnego nie znalazlem.

Mam całego kompa lekko podkręconego prądem.Może to jest przyczyna (ale temp. nie przekracza 55*c-łącznie mam 5 wetylatorów).

Ostatnio dodałem karte dźwiekową ,bo w zintegrowanej sie dźwięk wyłączał.Po zainstalowaniu karty problem sie nasilil.

W menager urządzen, w kontroler dźwięku,jeden standartowy port gier podaje komunikat,ze nie moze znaleźć odpowiednich wolnych zasobów.

Nie mogąc naprawic konfliktu,wyłączylem ten port( w bios wył. zintegrowaną karte,a nowa pracuje o.k.).Ale nie pomoglo i komp sie nadal restartuje.

Może powinienem dodac ,ze system mam juz 3 lata.

:frowning: Może nie powinienem kompa napięciem podkręcac?

Wróć do ustawień standardowych, zaktualizuj bios i załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane. Podaj całą konfigurację komputera+moc i markę zasilacza.

Witam,

fajnie, że opisałeś co i jak tylko nic jakoś z tego nie wynika. Restarty maja swoją przyczynę i do póki jej nie poznamy nie pomożemy Tobie.

Ustaw tak aby po restarcie pojawił się blue screen to już wiele wyjaśni.

Albo zobacz co siedzi w podglądzie zdarzeń i nam wklej.

to jest stary komp.Sempron 2.5;płyta gigabyte 7NF-RZ; 1 gb ram; zasilacz 450w (producenta nie pamietam,)karte grafiki Gforce 7600

a z tym "blue screen"i “co siedzi w podglądzie zdarzeń” to nie bardzo wiem o co chodzi.Prosze o wytłumaczenie.

Aby BSOD (bluescreen) pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart pow awarii.

Aby odczytać problem, którego dotyczył BSOD użyj tego: Klik i odczytaj pliki DMP.

Aby zobaczyć co “piszczy” w podglądzie zdarzeń zrób tak

ppm na ikonę mój komputer i klikasz w zarządzaj. Rozwijasz drzewko i masz podgląd zdarzeń. I szukasz aplikacja, system, zabezpieczenia.

Zazwyczaj pojawiają sie ostrzeżenia,klikasz na nie i odczytujesz a później wpisujesz nam.

witam

do-cosik_ktosik-

zrobilem wszystko jak pisales,ale po restarcie mi sie plik DMP w c:\windows\minidump nie zapisuje,

a co za tym idzie nie moge nic w programie WinDbg wczytac.

jak Klikam na File - Open Crash Dump (Ctrl+D) w WinDbg to c:\windows\minidump jest pusto.

p.s.

u mnie :automatyczny restart po awari,

nazywa sie :automatycznie uruchom ponownie

ale to pewnie to samo.

do -wieszak-

zrobilem jak zaleciłeś ale tych alarmow i ostrzezen jest cala masa.Ktore wybrac?Gdzie zapisac? Moze screenshota zrobie?

prosze o pomoc

p.s.2

zainstalowalem nowe stery do k.dzwiekowej i wyłączylem “standartowy port gier” i narazie sie komp nie restartuje,ale w ts mi mikrofon wysiadl (tz. slychac mnie ,ale tez trzaski i szumy b.głośne są)

Gdy problem się znowu pojawi to musisz przejść do ustawień domyślnych procesora, czyli w biosie odkręcić procka. Też miałem podobny problem komputer mi się restartował bo podkręciłem procesor z 1.8 na 1.9. A jak podkręciłem na więcej to w ogóle włączać się nie chciał.

Ok.

Chodzi o to, że czasem restart powoduje sterownik, aplikacja, wirus itp. Jak poszperasz w podglądzie to na bank pojawi się coś co można wykorzystać aby naprawić istniejące błędy. Jak cała masa to cała masa naprawy :lol:

ok

dzieki.

Bede obserwowal co sie dzieje i najwyzej bios zrestartuje (ustawienia) i system na nowo postawie.