Komputer się wyłącza!

Witam.Mam problem z wyłączającym się komputerem.Dzieje się tak w trakcie gry,ale nie zawsze.Również w trakcie defragmentacji(od niedawna)oraz kiedy próbuję przekonwertowac film programem Convertxtodvd(zawsze po około 5 min.).Czy ktoś z was wie o co może chodzic?Ostatnio wyłącza się nawet w trakcie przeglądania internetu:(.Może znacie jakiś program którym mógłbym zdiagnozowac problem?.Może to procesor jest uszkodzony?Dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Procesor CPU- AMD Athlon x2 5200+.

Płyta główna- Winfast 570 SLI.

Pamięc ram- 2x1024MB OCZ 800MHz CL4.

Dysk twardy HDD- Samsung 320GB 7200 16MB S-ATA II.

Karta graficzna- Sapphire HD2600XT 256MB DDR4.

CD/RW DVD-RW- Nec 7173S-ATA label flash.

Zasilacz- OCZ 600SXS 600W.

zasilacz jest sprawny ?

radiator dociśnięty do procka ?

wszystko dobrze podłączone ?

komp czysty w środku ?

jakie masz temperatury ?

No właśnie,ja też chciałbym poznać temperatury bo zazwyczaj przy defragmentacji albo konwertowaniu użycie procesora jest maksymalne i to może powodować padanie systemu.Ściągnij http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +5.02.1750 i w zakładce podsumowanie komputer > podsumowanie > czujnik > podaj temperatury rdzenia/rdzeni

Zasilacz sprawny,niedawno był wymieniany.Komp czysty.Co do podłączenia w środku to nie jestem pewny,muszę zaufac ludziom ze sklepu komputerowego,którzy ten komputer składali.Na zewnątrz wszystko podłączone dobrze.Domontowane są 3 wiatraki także ma w miarę chłodno.Jak sprawdzic temperatury?

Dodane 01.07.2009 (Śr) 15:22

Temperatury teraz ,tylko podczas korzystania z internetu:

Płyta główna- 33st,C

Procesor 48st.C

Rdzeń nr 1-43st.C

Rdzeń nr 2-38st.C

GPU Diode-55st.C

Niektóre się nieznacznie zmieniają.

Dodane 01.07.2009 (Śr) 15:34

Czy o te temperatury chodziło?

Dodane 01.07.2009 (Śr) 15:55

Czy o te temperatury chodziło?

Dodane 01.07.2009 (Śr) 16:12

Czy może mi ktoś pomóc,bo koledzy chyba już opuścili forum.

Ściągnij ORTHOS http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm

Włącz test na obciążenie procesora,niech będzie włączony przez conajmniej godzinę,najlepiej sobie jeszcze włącz everest i niech siedzi w trayu i pokazuje temperatury.Podaj jakie miałeś temperatury w stresie po godzinie i czy nie wywalały błędy i czy komp się nie wyłączył.

okay.Tak zrobię i dam znac.

Dodane 01.07.2009 (Śr) 16:57

Zrobiłem test(blend stress CPU and RAM).Komp się wyłączył po około 5 min.nie zapamiętałem temperatur.Zrobic jeszcze jeden test na innej opcji?

Dodane 01.07.2009 (Śr) 17:01