Komputer się wyłącza

Mój komputer wyłącza się samoczynnie podczas pracy, pomimo iż jest podłączony do zasilacza. Kiedy się wyłączy przez kilka minut nie możma go uruchomić. Później ponownie go właczam i problem się już nie pojawia przy tym użytkowaniu. Dodam, Że komputer ma ok. 2 lat

No to podałaś aż za dużo informacji. :slight_smile:

Więcej info poprosimy, nasza wróżka Pelagia jest na chorobowym. :slight_smile:

Podaj swoją konfigurację komputera.

Wygląda na wysiadanie zasilacza. Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Czy możesz pożyczyć inny?

anulka_zazu , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

Ja bym obstawiał przegrzewanie, ale jak na razie mało informacji mamy aby coś stwierdzić.

Przegrzewanie… Hmm… Trudno stwierdzić, bo anulka_zazu , nie napisała, czy tak się dzieje także przy pierwszym włączeniu. Jeśli tak, to przegrzewanie odpada, jeśli nie to przegrzewanie.

Ja jednak na 75% obstawiałbym tak jak cosik_ktosik , że problemem mogą być złe napięcia. :wink: