Komputer się wyłącza

Gdy gram w grę mass effect 2, komputer się wyłącza z prądu po prostu muszę z tyłu włączyć i wyłączyć zasilacz jeśli chce ponownie odpalić komputer.

Co jest bardzo dziwne ponieważ przed tym miałem starszą konfigurację komputera i gra mi bardzo dobrze chodziła, teraz 10 minut nie mogę zagrać bo wyłącza się komputer.

Co do mojej konfiguracji to :

Płyta główna: Gigabyte EG41MF-US2H (rev.1.0)

Procesor: Pentium D 805 2,6 Ghz

Ramm: 2 GB Kingston (KVR800D2N5/2G)

VGA: Gigabyte GeForce 9800 512 mb (GV-N98TOC-512H)

Zasilacz: CHIEFTEC 440W

Soft: Win XP Home Edit. sp3

tutaj screen ze speedfana:

speedfan.jpg

Dodam tylko, że wszystko zaczęło się od wymiany płyty głównej, gdy ją wymieniłem i włożyłem części (po formacie i ponownym zainstalowaniu windowsa), gdy gram w Mass Effect 2 komputer się wyłącza. Dodatkowo do komputera dokupiłem nowe rammy te które podałem w konfiguracji bo moje stare 533 nie były chyba kompatybilne z nową płytą główną.

P.S. W windowsie mogę ile chce pracować, czy też surfować po internecie, ale wystarczy, że włączę mass Effect 2 i komputer pada.

To jest trochę dziwne GPU ma 0C. Sprawdź ComboFix’em czy nie złapałeś jakiegoś syfu oraz przeskanuj skanerami on-line. Odinstaluj sterowniki ekranu oraz chipsetu i zainstaluj najnowsze ze strony producenta. Może masz walnięte czujniki bo na GPU jest 0C, lodu nie kładłeś? :slight_smile:

zaraz przeskanuje combofixem, choć po wymianie płyty głownej formatowałem i wczytywałem nowego wina, co prawda sterowniki od karty graficznej ściągałem z nvidia.com, to sterowniki do plyty głównej z płyty instalowałem. i lodu nie kładłem :slight_smile:

Temat do zamknięcia, przyczyną był wadliwy zasilacz, wymieniłem go i jest ok.