Komputer się wyłącza

(Piotrek2007pl) #1

Witam. Mam problem z laptopem "toshiba satellite l40-139". Problem tkwi w tym, że dzisiaj przychodzę sobie ze szkoły, siedzę przy laptopie na necie 15min, a tu bum i laptop się wyłącza. Pomyślałem, że coś kliknąłem przez przypadek, więc włączam go od nowa, a tu znowu bum, komputer pada przy ładowaniu się systemu windows (wkraczające logo w systemie windows seven). Ponownie włączam komputer, trzy minuty pochodził w środowisku windows i bum. Znów padł. Porozkręcałem go, powyciągałem i powkładałem dysk kończąc na ramach... i nic. Kolejne bum po kliku chwilach grzebania w windowsie w poszukiwaniu przyczyny. Nie wiem co może być powodem wyłączającego się laptopa, nie mogę nawet sprawdzić czy to wirus, gdyż komputer pada w trakcie skanowania. Także proszę was o pomoc w rozwiązaniu problemu, gdyż zależy mi na zawartości dysku tego laptopa. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Mateusz.

(Bartolini234) #2

Może dysk jest uszkodzony(powstał bad sectory)?Jeśli możesz,załatw sobie płytę z Linuxem LiveCD i sprawdź dysk,ewentualnie możesz na pendrive wrzucić program z sekcji Testowanie i diagnostyka.

Oczywiście można przypuszczać,że bateria jest (prawie) rozładowana,a zepsuty jest zasilacz, przez co system się wyłącza(bo nie ma dostarczanej energii elektrycznej).

(Krstn004) #3

Witaj.

Czy laptop nie przegrzewa się? Wejdź np. do biosu lub uruchom live-cd i sprawdź czy nie będzie się resetować.

(jas_fasola) #4

Sprawdź czy komputer nie jest gorący, a szczególnie w okolicach wentylacyjnych. Często bywa tak że zapychają się żeberka radiatora i procesor się od tego grzeje. Tylko zmartwię cię bo aby dostać się do chłodzenia w tym modelu trzeba rozkręcić go po całości. I to jest najczęstsza przyczyna później mogą byc problemy z dyskiem twardym, ramem bądź płytą główną. Ja radze odwiedź jakiś serwis na domowe sposoby czasem cięźko stwierdzić co i jak.