Komputer się wyłącza

Witam komputer podczas ładowania jednej z lokacji w grze dragon age inkwizycja wyłącza się całkowicie tak jakby wypiąć go z prądu.

Temperatura procesora nie przekracza 78 stopni a karty graficznej 80 dodam iż gram na maxymalnym poziomie detali i w grze nie mam najmniejszych przycinek. A o to mój sprzęt

Asus M5a97 le r2.0

Fx 8350 4Ghz nie podkręcany z chlodzeniem Scythe Grand Cama Cross B kupiony 20 msc temu

R9 280x Gigabyte Windorce 3 rev 2 kupiona msc temu

2x Patriot viper 3 4gb 1866Mhz 

1x Patriot Signature 4gb 1600Mhz

Seagate Baracuda 3000Gb AAB HDD Ice Silent Cooler 1

Seagate Baracuda 500Gb AAB HDD Ice Silent Cooler 1

Kingston Hyperx 3 120 Gb SSD

DVD firmy LG

czytnik kart modecom

4 wentylatory 120mm firmy Silentium PC

Silentium PC Brutus 410

wszystko zasilane przez zasilacz Thermaltake 630 Smart 80+ ma on okolo 2 lata

Według tego wynalazku http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine zestaw potrzebuje zasilacza minimum 580W

Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

 

Możliwe iż zasilacz stracił przez dwa lata troche watów i poprostu mu mocy niewsytarcza?

Czy bardziej prawdopodobne jest iż temperatura na jakis ułąmek sekundy bardzo skacze i bezpiecznik odcina zasilanie?

Najpierw sprawdź kartę, potem zasilacz. Albo zbyt duży pobór prądu albo chłodzenie karty.

Chłodzenie Raczej nie bo akurat karte trzyma dośc stabilnie te 80 stopni karta trzyma, bardziej procesor skacze. W jaki sposób sprawdzić zasilacz?

Zasilacz masz dobry, ale może uda Ci się pożyczyć inny i podpiąć do zestawu?

Kiedy zaczął się wyłączać? Kartę masz od niedawna, więc jeżeli to świeża sprawa, to może być i ona.

Obydwie wtyczki PCI-E oczywiście podpięte?

Oczywiście obie wtyczki podpiete. Karta już chodziła w stresie w innych grach ale przy żadnej nie odcinało zasilania. Dwa razy przed jej zakupem od dwoch lat wyłączyl bezpiecznik zasilanie ale to jescze przy karcie XFX 7850 DD

Wtłączać sie wyącza tylko w jendym momencie tej gry wczesniej gralem 12 godizn siostra nawet ten element co ja przeszla czyli dodatkowe 18. I nagle tak z niczego podczas ladowania kolejnego miejsca odcina zasilanie :frowning:

Zasilacz Ciężko nikt znajomy nie ma raczej wiecej niz 500W a przy 500 to napewno go odetnie :stuck_out_tongue:

 

 

Edit:

Przed chwila probowalem i znow to samo w tytym smaym miejscu temperature kontrolowalem na drugim monitorze GPU: 72 CPU:71 jakis pomysl?

Podejrzany zasilacz.

 

Na czas testu firmowy zasilacz 500 W da radę.

 

Edit:

 

I zasadnicze  pytanie: czy to problem tylko w jednej grze? bo może w niej problem? a nie w kompie?

Ze starym komputerem miałem podobny problem przy jednej grze. Spróbuj sprawdzić ostatni zrzut systemu(logów). Być może będzie informacja że gra spowodowała tą usterkę bo z tego co rozumiem to w tym samym momencie gry wyłączył się komputer? Wina może leżeć tez po stronie ramu. Sprawdź na zaś czy nie są przepalone(przetarte) wejścia od kości. 

Nie było mnie dzień kompute sobie odpoczoł, i wszystko już chodzi ( dziwne ). 

Ale wracajac Ram sprawdzilem ram jest OK czesto go wykorzystuje w calosci cale 12Gb i nigdy nie bylo takich problemow. Chciałem sprawdzić legi, ale no nagle zaczeło chodzić i sie juz pewnie nie dowiem jesli sie niepowtorzy o co chodziło.

 

 

 

Co do tego nie rozumiem col masz na myśli mówiąc podejrzany? znaczy może on zawinił? bo zły nie był dobry firmowy zasilacz za prawie 300zł. Chyba ze masz na mysli ze sie cos zepsul?

 

Problem tylko w grze w jednym miejscu, Ale już mi się udało to miejsce przejsc po jednym dniu nieobecnosci i to nawet dwa razy z zedu wiec chyba to nie problem z grą.

 

Edit. zapomniałem dodać ze no nie ejstem pewien ale w tym miejscu gry karta chodiz na 100% czasem procesor na 80% wiec gra dobrze wykorzystuje 8 rdzeni. ale zmierzam od tego ze w tym wypadku karta to z 300W procesor z 120 plus HDD itd to wyjdzie ponad 500W jesteś pewien że 500W zasilacza szlak by nietrafil?

 

Edit:

STało się to ponownie rpzy anstepnym miejscu ładowania. A także grajac w zupełnie inna gre… pomysły?