Komputer się wyłancza,system szaleje,pomocy- WIRUS! :(

“Menadżer zadań został wyłączony przez Administratora” - taki komunikat wyświetla się po wciśnięciu Alt + Ctrl + Delete . Mam podejrzenia dotyczące takiej reakcji systemu.Jeden taki chłopak z mojej klasy mógł mi wysłać wirusa.Czy jest to możliwe? I czy jakoś można to zlikwidować???

->Najpierw zauważyłam TO.

Pomogła mi koleżanka z pewnego forum.Menadżera dało się włączyć.

Niestety czasem są takie momenty,że wszystkie programy się wyłączają,a komputer sam wyłancza lub wylogowuje.W pewnej chwili komputer SAM się wylogował.Zalogowałam się i menadżer znowu nie działał.

Czy jest możliwość że przez jakiś program/wirus ktoś może mieć kontrolę nad moim komputerem??

Komputer zwalnia.Ponadto w pewnej chwili kursor zaczął uciekać do rogu ekranu.

Czy konieczne będzie przeinstalowanie systemu? Jak się do tego zabrać?

Wgraj jakiegoś antywirusa np. avast i przeskanuj system. Odrazu powiem, że są trojany, które wykonują takie rzeczy, ale każdy antywirus go wykryje :wink:

PS. Przeczytaj FAQ i regulamin, który zaakceptowałeś przy rejestracji… Zwłaszcza kwestie zwiozaną z tytułem… :smiley:

ZałożyŁAM nowe konto na komputerze*.Przeskanowałam.Narazie znalazło się:

2 wirusy,2 trojany i 1 reklamiarz.Wszystko poszło pod kwarantanne.Jak to całkowicie usunąć…Proszę o pomoc :cry:

Nadrobie to.Ale proszę o pomoc.Zależy mi ;(

* Czy i to konto zostanie zainfekowane???

Daj loga z HijackThis.

Jeżeli zainstalowałaś avast-a to już Ci ten wirus nie powinnien grozić… Oczywiście pod warunkiem, że go odrazu nie odinstalujesz. Żeby usnać pliki zamiast zostawić je pod kwarantaną wystarczy, że ustawisz odpowiednią opcje.

Ps. Tak na przyszłość tego typu trojany muszą zostać otworzone(przeważnie) na komputerze, który mają zainfekować. Wiec osoba, która Ci go wgrała albo miała dostęp bezpośredni do Twojego kompa, albo Ty otworzyłaś jakiś plik wysłany Ci przez tą osobę i wtedy pewnie wyskoczył Ci jakiś błąd :slight_smile:

Avasta czy skażonego pliku?

Ja otworzyłam plik od takiego chłopaka z klasy.

Przy BIEŻĄCY STAN SKANERA pisze: zainfekowany …

Avast oczywiście :slight_smile: Skażony plik nawet warto skasować :slight_smile:

I tu był problem :slight_smile:

Pobierz Combofix http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=18.0 daj log na forum

potem HijackThis http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=36654 log na forum

:slight_smile:

T-REX ,

Zapoznaj się uważnie z tematem Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów i dostosuj tytuł tematu do podanych zaleceń.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W związku ze zmianą, jaka obowiązuje przy wklejaniu logów w tym dziale, przeczytaj i zastosuj się do Tematu