Komputer się zacina i wyłącza

Cześć.

A więc komputer znajomej od dłuższego czasu mimo czyszczenia CCleanerem dziwnie się zacina i wyłącza się, niestety nie wiem czy to wina sprzętu - nie jestem w stanie podać specyfikacji więc przypuszczam, że może to być infekcja ( komputer był ostatnio czyszczony podobno więc może to nie wina hardware ). Znajoma nie jest na tyle obyta w komputerach więc na razie nie ma loga GMER ( wiem, że nie jest to trudna operacja, ale dla Niej tak ) i jest tylko log OTL.

http://wklej.org/id/342095/

http://wklej.org/id/342098/

otl.exe i extras.exe

Jeśli będą potrzebne dodatkowe logi, dane etc. postaram się je zrobić/zdobyć

To nie są logi z OTL. Ale to nieważne.

Infekcji żadnej nie widać.

Za to widać cztery! działające Antivirusy: AVAST, AVIRA, NOD, PANDA Cloud

Co do NOD’a to widać, że była próba jego odinstalowania, więc do usunięcia są jego obiekty:

Ściągnij >LSP-Fix zaznacz " I know what I’m doing",

następnie w okienku Keep zaznacz plik imon.dll (innych plikow NIE ruszaj, bo internet przestanie działać)

i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish i restart kompa.

>>Start >>> Uruchom >>> wybierz (lub wpisz) cmd >> zastosować te komendy (po każdej wciśnij “ENTER”):

Mogą się pojawiać Errory!

Natomiast z pozostałych (Avast, Avira, Panda) wybrać tylko jeden, a pozostałe usunąć, bo na jednym komputerze nie może być aż tyle Antivirusów.

jessi

Mi też to nie wyglądało na log OTL, ale znajoma powiedziała, że zrobiła tak jak kazałem - a wysłałem jej szczegółową instrukcję co do robienia logów.

Co do multum antywirusów sprawa wygląda następująco. Na komputerze był Nod, wersja 2.5. Wywaliłem ją bodajże Revo Uninstaller, śmieci też wywaliłem, potem było czyszczone CCleanerem, myślałem, że wszystko jest okej i zainstalowałem Avasta. Avast sprawiał jakieś niby problemy, nie podobał się. Przez komunikator kazałem Revo Uninstallerem usunąć Avasta i jego resztki. Potem poleciłem po czyszczeniu instalację Panda Cloud Antivirus i tak też podobno zrobiła. Niczego nie sprawdzałem na własne oczy, wierzyłem na słowo. Jakieś niby problemy przy pandzie, myślałem nad jakimś innym rozwiązaniem. Doszedłem do Aviry - zleciłem kasację Pandy + czyszczenie i do tego instalację Aviry. Ja na swoim komputerze osobistym dość często testuje różnej maści antywirusy, zmieniam je dość często. Usuwam je Revo a potem czyszcze system - nigdy nie było poważnego problemu więc myślałem, że i w tym przypadku wszystko pójdzie po mojej myśli.

Jest teraz domyślnie zainstalowana tylko Avira, tak przynajmniej mówiła.

Teraz sprawa wygląda następująco - nie będę kompinował ze zdalnym połączeniem pulpitu i manewrowaniem na Jej komputerze. Wybiorę się do Niej, wykonam logi Gmera i OTL, przeczyszczę rejestr programem Registry First Aid ( do czyszczenia rejestru mocarz ), wywalę antywirusy jak się będzie dało, wykonam podane przez Ciebie operacje i do tego pełen skan Malwarebytes Anti Malware :wink:

Gdy zrobie wszytko podam logi na forum i dam Ci znać.

Z góry dzięki za pomoc

Krzysiekx.