Komputer się zacina na grach!

Siema!!

Od około 3 miesięcy komp strasznie mi się tnie na grach np.JUST CAUSE.I nie wiem co mam zrobić!!Ale na karbonie na maksymalnych detalach troszeczkę się tnie.Pozdaje mój sprzęt w szczegółach:

Procesor:Celeron 2,53GHZ

Płyta Główna:Gigabyte GA-81945PLGE-RH

Pamięć:DDRII 512 4200mhz

Karta Graficzna:Nvidia Geforce 7300 GT 128mb

Zasilacz:Deer Model:DR-B350ATX 350W

Pisze że dla napięcia:

+3.3v/+5V jest 200W

a dla +12 jest 192 i razem z tymi dwoma pisze że wychodzi 330W

dla -12v jest 9,6W

dla -5v jest 1.5W

dla + 5VSB jest 10W

Więc nie wiem czy to nie jest wina zasilacza bo go kupiłem w sklepie komputerowym za 50zł.

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 22:31

Jeszcze chciałbym dodać że ma dysk 250GB WD Sata

:o

dziadostwo

chłopcze popatrz najpierw jakie gra ma wymagania a potem zadawaj głupie pytania(a najlepiej żebyś ich nie zadawał :twisted: )

:lol:

Chciałbym jeszcze dodać że teraz zauważyłem za zacina się nawet na tony hawku 4 po wgranym od nowa systemie i jak oglądam telewizje to się nieraz zacina i resetuje może zasilacz ma za słabą moc karta telewizyjna to skystar 2 a programu używam altdvb używałem wcześniej progdvb 4 coś tam ale obraz co chwile przycinał się???

takie coś wogule jest :o

na napięciach się za bardzo nie znam, ale za 50 zł byś mógł dostac lepszy zasilacz(fortron 350)

I jakim cudem na takim “sprzęcie” grasz niby w Carbon’a na max detalach? :x Cudem będzie jak Ci się Pasjans nie będzie przycinał.

A co byś radził abym mógł wymienić bo sam nie wiem a co dzień zżeram nerwy teraz zainstalowałem sobie tony hawka 4 i mogę tylko grać na najmniejsze rozdzielczości i tak się nieraz przycina na kilka sekund a na maksymalnej rozdzielczości to komp albo się nie wczytuje do menu głównego albo się wczyta i zaczne grać i resetuje się !!

hmm mi jakoś JC na 512 Mb RAM AMD ATHLON 64 3000+ 1.80 GHz chodzi płynnie…

Więc co może być bo ja już głupieje???

Twój komputer posiada minimalną ilość pamięci RAM dla gry Just Cause - producent zaleca 1 GB RAMu. Minimalna ilość wolnego miejsca na partycji z plikiem wymiany (zazwyczaj “dysk C”) dla tej gry to 799 MB - sprawdź czy masz tyle wolnego miejsca. Czyli powinieneś do komfortowego grania dokupić RAMu. Dla Windows XP tak 1 GB to raczej minimum do spokojnego grania, a dla Visty raczej 2 GB.

Najlepiej powyłanczaj zbędne procesy (CTRL+ALT+DEL), programy z ikonami przy zegarku itp. Zrób defragmentację dysków.

Napięcia odczytaj w BIOSie, bo to co jest napisane na zasilaczu to science-fiction ( w BIOSie właściwie też, ale bliższe prawdzie). Jak możesz to sprawdź napięcia miernikiem - prosty multimetr powinien kosztować około 15 PLN).

Deer to nienajlepsze zasilacze - polecam Tagany, Fortrony, Topowery.

Konkluzja: masz mało pamięci RAM, ale prawda jest taka, że dobry zasilacz jest ważniejszy niż wszystko inne w pececie. W przypadku awarii, słaby zasilacz uszkadza komponenty (kartę graficzną, płytę główną itd.), a dobry ma odpowiednie zabezpieczenia i do tego nie dopuści.

A dobry jest zasilacz Pentagrama albo Chieftec i jaką moc byś polecał??Z 620w starczy???

Złączono Posta : 05.09.2007 (Sro) 21:51

A chciałbym się zapytać czy nie lepiej wymienić płyte główną na lepszą i na więcej gb pamięci bo ta ma do 2 gb i 4200 pamięć bo procesor jest dobry

PO pierwsze moi koledzy są pamięci takie jak PC-4200 i są to zwykłe DDR 2/533 po drugie w twoim wypadku konieczna jest wymiana procka i to najlepiej na na dwujajowca i polecam ci http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,40556/

3 ghz bez problemu podkręcisz.

musisz jeszcze dokupić 1 gb ramu żeby coś z tego było i zasiłka do wymiany na amaroxa

Zasilacz i RAM koniecznie do ulepszenia, a procesor później jeśli zajdzie potrzeba. (Chyba, że dysponujesz nadmiarem funduszy :stuck_out_tongue: )

Chieftec to też bardzo dobre zasilacze i 620 spokojnie ci starczy (nawet pięćsetka spokojnie).

Wymiana płyty ma sens gdy znacząco ulepszamy komputer, więc w twoim przypadku raczej odpada.

P.S.

Model twojej płyty głównej to GA-8 I 945PLGE-RH

a nie, jak podałeś GA-8 1 945PLGE-RH

opis -> klik

celeron (malo wydajny wyniki w 3dmarku 2 kart 6200 i fx5200 sa bardzo podobne, przy sempronie jest inaczej)

celerona mam bez nozek za biurkiem :]

kolega chcial celerona 2,8ghz sprzedac za 50zl… i tak nikt nie kupil :slight_smile:

Model płyty dobrze podałem jest to GA-81945PLGE-RH kupiłem ją w sklepie tylko że miałem inne pudełko od płyty MSI a wszystko w środku miałem do Gigabyte na początku miałem nieraz problemy z nią a dokładniej po zainstalowaniu systemu na dysk tam gdzie jest botowanie Windows raz wykrywał dysk a ras nie

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 22:48

A chciałbym się zapytać jaki procesor by byłoby najlepiej kupić dwu rdzeniowy procesor intela czy athlona albo czy czterordzeniowy procesor intela czy lepiej kupić dwu rdzeniowego atchlona 6000+ po 3.0Ghz na rdzeń i jaki zasilacz byłby najlepszy i płyta do tych procesorów???