Komputer się zacina przy włączaniu

Ustaw bios i zapisz Save.

Inny dysk,ale ma być sprawny w 100%.

Znalazłem dysk… Nie wiem czy jest na 100% sprawny - ale jak tylko skopiuję dane na inny dysk to wsadzę go i zainstaluje Windowsa 7.

Okey?

Daj smart tego innego dysku, po co masz się narobić,a efektu nie będzie.

I tak musiałem na dniach zrobić kopię danych z tego dysku. Jak tylko skończy kopiować (jakieś 100 GB gierek i kilka filmów) to wezmę wgram na niego HDT i sprawdzę :slight_smile:

Wejdź do biosu, zaznacz load bios defaults i zapisz ustawienia.

Tak też zrobiłem zaraz po tym, jak mi ten błąd wyskoczył :slight_smile:

I błąd dalej się powtarza?

W takim razie spróbuj load performance setup default.

Możesz też spróbować aktualizacji biosu. Najłatwiej zrobić to za pomocą narzędzia instant flash, dokładny opis znajdziesz na stronie producenta.

http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-GS% … ad&os=BIOS

W przypadku utraty zasilania lub zawieszenia komputera istnieje ryzyko uszkodzenia biosu, aktualizacje wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Ehh… Ale ja nie bardzo ogarniam jednak angielski, a nie chciał bym, żeby komputer poszedł na śmieci ;/

Przeczytałem to sobie trochę i w miarę ogarniam. Tylko takie pytanko, który download wybrać? 1.90 INSTANT FLASH, 1.90 DOS czy 1.90 Windows?

Co do biosu ogarnąłem tamte wszystkie 3 pozycję do przywracania ustawień :slight_smile:

Zrób reset baterią lub zworką i ustaw ponownie - komp w tym czasie odłączony od zasilania 230V.

Instant flash.

  1. Plik biosu należy skopiować na pendrive (sformatowany na FAT32)

  2. Podczas uruchamiania komputera, gdy wyświetlane jest logo producenta płyty, należy nacisnąć F6

  3. Wybierz plik z nowym biosem i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie

Aktualizacja może trwać kilka minut.

A co jeśli jednak komputer mi się zwiesi, albo zabiorą mi prąd?

Zrobiłem tak jak kazałeś. Wyciągnąłem bateryjkę i odłączyłem kompletnie zasilanie. Zostawiłem go tak na 15 min. Po włożeniu bateryjki i włączeniu go mówiło, że zresetowało itp. itd.

Nie ma już nikt pomysłów? ;/

Dodane 02.10.2013 (Śr) 12:44

REF!