Komputer się zacina przy włączaniu

Witam. Od kiedy wymieniono w moim komputerze płytę główną zaczął on się nieprawidłowo włączać. (Podam zdjęcia za jakiś czas lub gdy mnie ktoś o to poprosi)

Mianowicie gdy jest początek tej animacji (Starting Windows) Zacina się cała animacja i komputer tak może chodzić wieczność. Czasem się włączył tak jak trzeba (Animacja ciagle szła i komp się włączał) a czasem nie. Grzebałem praktycznie we wszystkim. Instalowałem nowe sterowniki. Robiłem wszystko co w mojej mocy. Co ja taki nerd 13 letni mogę wiedzieć.

Podaję poniżej specyfikację komputera.

Zasilacz FSP GROUP INC MODEL NO.: ATX300PNF (Tak wiem zasilacz nie jest zbytnio okey, bo nie markowy. Ale sprawdzałem czarną listę i tam go nie ujrzałem)

Pamięci ram: 4 GB po 2 kości.

Twardy dysk: 500 GB Segate Barracuda.

Procesor: Intel Pentium Dual Core Inside 2.20 GHZ (Podkręcony do 2.40 GHZ)

Karta graficzna: nVidia GeForce 9600 GT (To ta, na której czasami się włączył - czasami nie)

Płyta główna: ASRock G31M-GS R2.0

Nie wiem co powiedzieć w tej sprawie. Doradźcie coś Wy.

Poprawiłem tytuł na prośbę Semtex.

  1. Jaki system operacyjny?

  2. Czy reinstalowałeś system po wymianie płyty głównej?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

  1. System operacyjny: Windows 7 Ultimate (Pełna wersja)

  2. Tak. Po wymianie miałem Windows Vista. Reinstalowałem ze dwa razy. Później dla jaj wgrałem Windows XP i zachowywał się tak samo. Teraz mam Windows 7.

Przetestujesz kompa memtestem86 i dasz zdjęcie planszy po jednym całym przebiegu.

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm

Bo to wygląda na problem sprzętowy.

Sprawdzisz kondensatory elektrolityczne na płycie głównej, czy nie wylane i nie wybrzuszone.

Wrócisz do ustawień standardowych CPU i innych.

Dasz scren smart dysku z HD Tune, zakładka health.

Mem Testa już robię. I od razu takie pytanko. Czy robić to wszystko z wsadzoną kartą graficzną czy na zintegrowanej?

Na integrze, jeden element do sprawdzenia odpadnie.

Zobacz przy okazji temperatury wszystkiego,CPU i płyta.

Aaajć, robiłem MemTesta na włączonym kompie tylko, że na puplicie. Już pobieram nero i zgrywam na niego Mem Testa. Przy okazji podaje screena ze SpeedFan’a.

88723900792724769434.png

Skończę nagrywać płytkę i wsadzam tą kartę graficzną. Następnie pobawię się tym Mem Testem.

Temperatury wyglądają na OK, ale stosuj Aidę64 lub HWMonitor.

Okey już jestem.

Zanim rozpocząłem Mem Testa wsadziłem starą kartę graficzną.

O to zdjęcia:

Zdjęcie na czym polega mój problem z tą kartą graficzną:

98679756096910927803_thumb.jpg

BIOS:

41397000606602813290_thumb.jpg

Oraz cały Mem Test:

24353629867639630138_thumb.jpg

Pamięć OK, zmniejsz taktowanie CPU do 2.2 GHz.

Jak kondensatory na płycie wyglądają?

Wszystkie są na moje oko w porządku.

Zmniejszyłem taktowanie do 2.20 GHZ czyli 200 MHZ.

Jakieś kolejne pomysły?

Masz napisane-czytaj i rób.

Ok przepraszam - mój błąd, bo nie zauważyłem o tym HD Tune.

Wróciłem ze szkoły i chciałem go odpalić na niezintegrowanej karcie graficznej (To ten GeForce 9600 gt)

No więc jasny szlak mnie trafiał bo nie chciał się poprawnie włączyć. No więc wyjąłem tą kartę.

Podaję Ci screena (jest dokładniejszy) Jak wygląda mój problem.

59581253780339366575_thumb.jpg

Oraz jak wygląda zakładka Health z HD Tune:

76839604294462571045_thumb.jpg

Dysk się sypie, ale w trybie pilnym wymień kabel sata dysku (błąd C7) na nowy i może problem ustanie. Po wymianie kabla ma zostać 22 błędy i się nie zwiększać.

I jeszcze parametr BC kosmiczne liczby, może dysk być do wymiany.

Znalazłem w moich rupieciach taki sam kabel. (Ten czerwony cienki)

Za chwilę go zmienię i dam ponownie screena z HD Tune. :slight_smile:

OK, tylko ma być dobry (najlepiej nowy) i dobrze założony.

Włącz i wyłącz kompa parę razy i zobacz jak teraz i dopiero daj scren.

Włączyłem go i wyłączyłem kilka razy. Zmieniło mi się jakoś dziwnie okienko od HD Tune… Ale mniejsza :slight_smile:

Daje screenshota.

97513515768516462745_thumb.jpg

A co do kabla to dostałem go kiedyś od szwagra. Mówił, że jest sprawny.

Masz jakieś nowe pomysły? Bo ja już zgłupiałem ;/

Jak teraz się włącza komp?

Jak problem występuje dalej, trzeba użyć sprawnego dysku i zainstalować na nim system i sprawdzić działanie kompa.

Komputer się włącza z tą grafiką tak jak wcześniej…

Chciałem go w najzwyklejszym Safe Boot odpalić…

Zauważyłem, że przestaje się wszystko ładować na

“Loaded: \Windows\system32\DRIVERS\CLASSPNP.SYS”

Jak się tylko to wyświetli to albo komputer ruszy po chwili… Albo będzie tak chodził wieczność.

Zaraz poszukam jakichś dysków o ile mam. Nawet jeśli mam to nada się jakiś 250 GB?

*EDIT

Zapomniałem dodać, że po włączeniu kompa (kilka razy go resetowałem)

wyskakuje mi “CMOS Settings Wrong”