Komputer się zacina z niewiadomych powodów

Jak już wspomniałem w temacie komputer się mi zacina. Dzieje się tak z większościom moich programów i gier. Po włączeniu ekran się rozmazuje i skacze, a głośniki trzeszczą albo wszystko nagle staje w miejscu. Usunąłem już niepotrzebne programy, skanowałem dysk 3 razy ( nie było wirusów tylko jakieś 3 błędy). Dlaczego go tak zacina? Co zrobic? :?

Po czym to się dzieje,instalowałeś coś,aktualizowałeś.Jaki system,jakie to te 3 błędy?

Windows XP. Błędy to takie że coś ma trochę za dużą wilekośc albo ze program antywirusowy nie może otworzyc pliku.

Nie zauważyłem czegoś po czym się zacina nie można tego właśnie przewidziec. No może w ważnych momentach dla gry zawsze się zacina. Raczej nic nie aktualizowałem a co do instalacji programów to narazie więcej usunąłem. Reinstalowałem Firefoxa, Winampa i GG na nich już się raczej nie zacina.

Jaki sprzęt?

Uruchom menedżera zadań, przejdź do zakładki procesy, rozwiń listę, zrób screena i nam pokaż.

AMD Althon XP 1,64 ghz i 512 ram wiem że słaby ale wcześniej nie było problemów (przynajmniej takich z którymi bym sobie nie poradził). Screen: menaderurzdzeq.jpg

Zaznacz “Pokaż procesy wszystkich użytkowników” ,i daj drugiego ss.

Wprawdzie to jest to samo ale dam wam

menaderurzdze2.jpg

Zrób jeszcze ss z msconfig- zakładka uruchomianie i będziemy coś działać.

Sorry że taka długa przerwa ale zamiatałem. Zostawiłem kompa i się zaraz zaciął. Msconfig nie dało się rozwinąc dlatego są dwa screeny w jednym obrazku msconfige.jpg

Wywal z autostartu:

#cli

#m3SrchMn

#mwsoemon

#winampa

#jusched

#przyspieszkomputer

#gg

#AdobeReader

Zaktualizuj i przeskanuj kompa pełnym skanem

Malwarebytes

Co znajdzie-usuń .

Dodane sobota, 10 lip 2010, 13:05

Następnie usuń stery Ati Driver sweeperem , i wszystko od Ati ,zainstaluj aktualne.

OK. Dzięki zrobiłem jak mówiłeś mam trzy pytania Czym najlepiej przeskanowac kompa bo mój antywirus jest nieaktualny? I skąd ściągnąć ten program czy antwir (ale darmowy)? Skąd ściągnąc to całe ATI najlepiej link, bo wpisałem w googlach ale niewiem który link :lol: ?

Na słabszych sprzętach z darmowych świetnie sprawują się Panda Cloud Antivirus + pełny skan np co dwa tygodnie Malwarebytes + np zapora systemowa i jak nie będziesz szukał syfu będzie ok,oraz Avira <-jest bardziej rozbudowany ale ma mała wadę jest po angielsku.

No ale jak to teraz z tym twoim kompem?

Dodane sobota, 10 lip 2010, 13:43

Podaj model kart graficznej

Avira mam nawet gdzieś instalkę te sterowniki ATI to chyba znajdę. Chyba pomogło to wywalenie z autostartu. Dzięki.

Dodane 10.07.2010 (So) 13:46

Radeon 9000 series

Sterowniki znajdziesz tu

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

To chyba te

http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx

To wszytko nic nie pomogło, ale ja zawsze znajduje wyjście z trudnej sytuacji i zbieram teraz na nowego kompa :smiley:

Chyba sprzęt(raczej k.graficzna) musi przejść po prostu na zasłużony odpoczynek.

Podejrzewałem kartę graficzna ale dlaczego wtedy trzeszczy z głośników? Karta graficzna nie odpowiada chyba za dźwięk, no chyba że to jest jakoś ze sobą powiązane.

To może spróbuj wyłączyć kartę dźwiękową i zobacz co i jak(może płyta główna :?: …)

Zrobiłem tak wyłączyłem kartę graficzną i dźwiękową i nadal było to samo tylko że bez trzeszczenia w głośnikach i bez skakania ekranu wszytko się w miejscu zatrzymało. Czyli jednak płyta główna?

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie ,sprawdź na płycie głównej czy nie ma jakiś popuchniętych kondensatorów ,lub zobacz czy odpalisz Motherboard-Monitor ,i czy on na coś się przydaje,jak to nie biedzę to ,no to zostaje procesor.