Komputer się zacina


(Ma$$ey14) #1

Witam

Mam problem że komputer mi się zacina cały czas np przy przeglądaniu neta,gdy gram w gry albo gdy słucham muzyke(Ogólnie przy każdym procesie,dodam że sie zacina co jakiś czas).Format nie pomógł,komputer był składany od podstaw i wszystkie części były nowe.Nie podkręcany.

Specifikacja:

Procesor:AMD Athlon X2 245 2.90GHZ

Karta Graf:ATI Radeon 4890HD 1GB

Dysk:500GB

RAM:4GB

Płyta Główna:GIGABYTE Ultra Durable 3

System:Windows 7 Home Premium 64BIT

Zasilacz:Corsair 550W

Wgrane stery:Do płyty głównej,karty graficznej

P.S:Raz miałem tak że ekran jak by się zlał wyskoczył bluescreen i reset.


(Villy) #2

pograj w jakąś gre i sprawdź temperatury programem coretemp


(Ma$$ey14) #3

YY mi sie wydaje że nie?.Bo przy przegladaniu neta firefoxem i sie zatnie to temeperatura taka wysoka ? to jest niemozliwe ;d.Kiedyś brat przyłożył wiatrak taki do chłodzenia w lato i też się zacinał

Dodane 04.04.2012 (Śr) 19:43

przechwytywaniezm.png

Po włączeniu GTA SAN ANDREAS odrazu

Dodane 04.04.2012 (Śr) 19:52

a po pograniu chwile w BF3 było tak z CPU:43 stopnie


(Villy) #4

sprawdź dysk programem hd tune zakładka [error scan]


(Ma$$ey14) #5

prosze

hdtuneerrorscanwdcwd500.png


(igrek) #6

Pokaż jeszcze zakładkę health, ale dysk ma bad sektory i z czasem się będzie pogarszać, jak masz gwarancję to go oddaj.


(Ma$$ey14) #7

hdtunehealthwdcwd5000aa.png


(hirem) #8

Według HD TUNE dysk do wymiany. Przekopiuj ważne dane na inne nośniki danych puki jeszcze można odczytywać dane z tego dysku bo użytkowanie programów skutkuje zacięciami i oddaj do wymiany bo raczej będzie coraz gorzej.


(Villy) #9

tak jak powiedział hirem, co sie da przekopiuj na inny dysk, gdy już to zrobisz i zostanie tylko wyrzucić dysk to użyj programu HDD regenerator albo wyleczy albo uwali dysk na amen


(Piotrkijak) #10

Bzdura, dysk już można tylko wyrzucić, ponieważ to nie jest za dobry pomysł uruchamiać tego typu soft przy wyczerpującej się puli zapasowych sektorów.


(hirem) #11

Też kiedyś czytałem że naprawianie dysku programami z dużą liczbą już wykorzystanych sektorów zapasowych mija się z celem. Dodatkowo parametr C6 gdzie w tym przypadku jest 9 ilość błędów nie naprawialnych czyli uszkodzenie fizyczne nie logiczne. Jest poważnym ostrzeżeniem i pozostałe parametry z Health nie najlepsze dają podstawę w sumie do jak najszybszego z kopiowania danych na inny nośnik. Użycie programu HDD Regenerator można w tym przypadku potraktować jako zabawę chyba że liczy się na cud nie licząc straconego czasu. Wybór użycia programu pozostaje w gestii właściciela dysku .