Komputer się zacina

Witam

Mam problem że komputer mi się zacina cały czas np przy przeglądaniu neta,gdy gram w gry albo gdy słucham muzyke(Ogólnie przy każdym procesie,dodam że sie zacina co jakiś czas).Format nie pomógł,komputer był składany od podstaw i wszystkie części były nowe.Nie podkręcany.

Specifikacja:

Procesor:AMD Athlon X2 245 2.90GHZ

Karta Graf:ATI Radeon 4890HD 1GB

Dysk:500GB

RAM:4GB

Płyta Główna:GIGABYTE Ultra Durable 3

System:Windows 7 Home Premium 64BIT

Zasilacz:Corsair 550W

Wgrane stery:Do płyty głównej,karty graficznej

P.S:Raz miałem tak że ekran jak by się zlał wyskoczył bluescreen i reset.

pograj w jakąś gre i sprawdź temperatury programem coretemp

YY mi sie wydaje że nie?.Bo przy przegladaniu neta firefoxem i sie zatnie to temeperatura taka wysoka ? to jest niemozliwe ;d.Kiedyś brat przyłożył wiatrak taki do chłodzenia w lato i też się zacinał

Dodane 04.04.2012 (Śr) 19:43

przechwytywaniezm.png

Po włączeniu GTA SAN ANDREAS odrazu

Dodane 04.04.2012 (Śr) 19:52

a po pograniu chwile w BF3 było tak z CPU:43 stopnie

sprawdź dysk programem hd tune zakładka [error scan]

prosze

hdtuneerrorscanwdcwd500.png

Pokaż jeszcze zakładkę health, ale dysk ma bad sektory i z czasem się będzie pogarszać, jak masz gwarancję to go oddaj.

hdtunehealthwdcwd5000aa.png

Według HD TUNE dysk do wymiany. Przekopiuj ważne dane na inne nośniki danych puki jeszcze można odczytywać dane z tego dysku bo użytkowanie programów skutkuje zacięciami i oddaj do wymiany bo raczej będzie coraz gorzej.

tak jak powiedział hirem, co sie da przekopiuj na inny dysk, gdy już to zrobisz i zostanie tylko wyrzucić dysk to użyj programu HDD regenerator albo wyleczy albo uwali dysk na amen

Bzdura, dysk już można tylko wyrzucić, ponieważ to nie jest za dobry pomysł uruchamiać tego typu soft przy wyczerpującej się puli zapasowych sektorów.

Też kiedyś czytałem że naprawianie dysku programami z dużą liczbą już wykorzystanych sektorów zapasowych mija się z celem. Dodatkowo parametr C6 gdzie w tym przypadku jest 9 ilość błędów nie naprawialnych czyli uszkodzenie fizyczne nie logiczne. Jest poważnym ostrzeżeniem i pozostałe parametry z Health nie najlepsze dają podstawę w sumie do jak najszybszego z kopiowania danych na inny nośnik. Użycie programu HDD Regenerator można w tym przypadku potraktować jako zabawę chyba że liczy się na cud nie licząc straconego czasu. Wybór użycia programu pozostaje w gestii właściciela dysku .