Komputer się zacina

Witam jak w temacie od czasu przejścia z windows7 na XP komputer zaczął się tragicznie zacinać jeśli włączę Windows Media Player 11 i Mozillę, muzyka zaczyna się zacinać a o grach mogę zapomnieć :stuck_out_tongue:

mój PC:

hdd 250GB ata

ram 512 + 128 ddr

procesor intel core Pentium 4 2.4Ghz

grafika Ati radeon 5200fx

zasilacz 300w feel

więcej nie wiem

w ustawieniach mam przestawione

właściwości systemu>zaawansowane>wydajność> i zaznaczone dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności systemu

dane z DH Tach

radom access:16.6ms

CPU utilization 88% (+/- 2%)

Averange read 3.0 MB/s

lower is better for CPU and radom access.

Higher is better for averange read.

MB/s =1,000,000 bytes per second.

GB = 1,000,000,000 bytes.

Pobierz i zainstaluj HD Tune

W zakładce Error Scan i Benchmark kliknij Start

Później kliknij Save screenshot HDTune_SaveScreen.gif

Pokaż obrazki z wszystkich zakładek, Benchmark, Info, Health i Error Scan.

http://wstaw.org/

A zainstalowane sterowniki do dźwięku i grafiki? 5200FX to chyba Nvidia GeForce, a nie Readeon :smiley:

też tak miałem na laptopie tylko się przesiadałem na 7.z tego co wyczytałem radziłbym ci na początku żebyś zainstalował kodeki do systemu,następnie do karty graficznej do ati,następnie przeskanował programem crystal dysk info i hd tune na obecność błedów na dysku które mogą powodować to,że system się rżnie że muzyka ci się zacina,i zoptymalizuj system żeby ci służył dłużej po parametrach widać że sprzęt nie jest najnowszy,i odkładaj na nowy zestaw.Na dzień dzisiejszy radze ci to zrobić z obecnym sprzętem.1.Kodeki do systemu 2.Skan HDD chkdsk 3.Darmowy optymalizator np:ashampoo win optimizer co tydzień wyczyścić system z zbędnych śmieci i raz na miesiąc defragmentacja 4.nowe sterowniki do płyty głównej,karty dżwiękowej,graficznej 5.wyrzucenie z autostartu zbędnych wpisów które spowalniają system.to tyle

Benchmark_bmp_300x300_q85.jpg

health_bmp_300x300_q85.jpg

info_bmp_300x300_q85.jpg

ostatni test error scan nie wypalił pod koniec testu się zresetował komp z powodu przegrzania był 1 błąd (5 kratka)

z grafą mi się pomyliło Nvidia geforce 5200fx stery mam wszystkie aktualne

no komp nie należy do nowych

mam kodeki k-lite codec

Dodane 20.05.2012 (N) 12:19

i jeszcze potrzebuje OpenGL w wersji co najmniej 1.2 na moją grafe

Ludzie nie piszcie ■■■■■ół, napisałem wyżej że nie ma Radeona 5200FX,a filozof Przemek18 czytać się jeszcze nie nauczył bo każe koledze sterowniki Ati instalować :smiley:

No normalnie tępota to forum ogarnia.

michal57100! !!

Tu problemem jest dysk twardy.Cała masa niestabilnych sektorów czekających na remap+problemy z powierzchnią dysku.Trzeba powoli rozglądać się za nowym dyskiem.

A tymczasem, można próbować ratować ten dysk przez zerowanie i remap w MHDD.Zerowanie bezpowrotnie usuwa dane z dysku, więc trzeba zrobić kopie danych.Jak to wykonać masz w linku http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Odinstaluj kontroler od dysku twardego i zrestartuj komputer.

Kliknij prawym na ikonie Mój Komputer -> Zarządzaj -> Menedżer urządzeń

Kliknij Widok i zaznacz opcję Urządzenia według połączeń.

Rozwiń drzewko i odszukaj kontroler od dysku twardego.

Po restarcie system automatycznie wykryje i zainstaluje nowe urządzenie.

Na obrazku masz przykład tylko u ciebie będzie dysk WDC WD2500AAJB-00WGA

http://wstaw.org/m/2012/02/28/zrz3_.JPG

ten hdd jest właściwie nowy ma dopiero jakiś rok no może półtorej

nigdy nie upadł ani nie był ruszany z pułki wewnątrz pc więc czego to może być wina

aha dodam że jest on umieszczony w poduszce żelowej czy coś takiego z powodu że miał on być montowany w samochodzie

PS.:Atis minimalnie pomogło odinstalowanie hdd komp się szybciej włączył ale na nowo zaczął mulić

ok chyba zaczne składać nowego kompa jaką tanią płytę głowną byście polecili

ram na ddr3 minimum 4 gniazda 4-64gb

grafa na PCI E

proc 2.4-3 ghz +

oraz hdd i zasilacz

tak by całość nie przekroczyła 1000zł i oczywiście nowe części

Wykonaj zerowanie i remap,to na razie nie są bady fizyczne więc może część uda się naprawić a część zostanie relokowana i zastąpiona zapasowymi.

Teraz dyski są coraz gorszej jakości widywałem nowe w gorszym stanie.Nie bez winy jest też zapewne Twój zasilacz.

właśnie możliwe że zasilacz ma on już około 5 lat

i też większość winy składam na płytę główną bo od kąd mam “nową”

coś sie przepala jak nie ram to grafika