Komputer sie zawiesz pod czas gier

(Slawek6680) #1

Witam was kochani. Jest to moj pierwszy watek tutaj i bardzo bym sie cieszyl jak bym od was dostal jakies porady.

Otoz podczas gier np F1 Challenge 99-02 podczas wczytywania znaku EA-Sports lub podczas rozgrywania meczu w grze Fm 2009 komputer albo sie wylacza, zawiesza i potrzebny tylko jest wtedy reset albo pokazuje sie niebieski ekran.

Pytalem sie juz wielu osob i nikt mi nie jest w stanie pomoc. Prosilbym was o to.

Konfiguracja komputera:

Płyta Głowna: AsRock Prescott 800

Procesor: Intel Pentium 4 2.40 GHz

Grafika:Radeon 9550 128 MB

Ram: 1 GB DDR2

Dysk: Ata 160 GB nie pamietam jakiej firmy

Zasilacz: Tracer 400W

Naped DVD

-- Dodane 05.02.2009 (Cz) 22:44 --

Zasilacz byl niedawno kupowany wiec stary nie jest

(tacyer) #2

Mało istotne :stuck_out_tongue:

Sprawdź jakimś AV czy nie masz jakiegoś syfu na kompie. Czy masz najnowszą wersje DirectX, sprawdź zgodnośc za pomocą Start :arrow: Uruchom :arrow: wpisujesz polecenie dxdiag sprawdzasz podpis sterowników cyfrowo i lecisz po kolei z wszystkimi testami kontrolując log na dole czy nie ma jakis błędów. Powodem może terz być zasilacz. Posprawdzaj czy masz najnowsze stery dla karty graficznej.

(Slawek6680) #3

Zeobilem tak jak mowiles czyli zainstalowalem najnowsza wersje Directx, nojnowsze stery, zadnych bledow nie mam bo sprawdzalem tym dxdiag.

AV tez skanowalem i nic nie ma. I sprobowalem wlaczyc gre F1 99-07 bo takich dzcyh wymagan nie ma i podczas filmiku na samym poczatku gra a raczej komputer mi sie zawiesil i trzeba bylo go zresetowac.

Wiecie jak mi jeszcze pomoc??

Ps. Nie jest to czasem wina plyty glownej??

O to jej konfiguracja:

Nazwa płyty głównej ASRock P4VT8+

Przy korzystaniu z przegladarki, gg korzystania z winampa, AV temperatury to:

Plyty glownej - 26 stopni

Procesor - 32 stopnie

(tacyer) #4

Temperatury w normie, może to być wina zasilacza, postaraj sie podpiąć jakiś inny (dość dobry) i sprawdź czy problem nadal występuje.

(Slawek6680) #5

Ok sprobujemy z zasilaczem, miejmy nadzieje ze to cos pomoze

-- Dodane 06.02.2009 (Pt) 21:02 --

A jezeli to nie bedzie zasilacz bo kupowalem go w grudniu bo mialem stary i musialem bo falowal mi monitor mial za malo mocy a teraz jest ok wiec jak by to nie on to co to moze byc??

(tacyer) #6

To pomyślimy jak to sprawdzisz, że to nie zasilacz :stuck_out_tongue:

(kostek135) #7

Może podasz nazwę błędu? Jest wyświetlana podczas wyskoczenia BSOD'a.

(Quba 2) #8

Ja mówię że to na pewno nie zasilacz !!

To jest wina karty graficznej mój kolega miał podobną sytuację zaniósł kartę na gwarancję.

Teraz wszystko działa.

(Slawek6680) #9

Narazie nie podam nazwy błedy bo jeszcze sie nie pokazal niebieski ekran ale jak tylko sie pokaze to podam...jak narazie sie tylko zawiesza komp

-- Dodane 07.02.2009 (So) 22:50 --

Dzieki quba_2 za pomoc. Jak wszystko bedzie dzialac bez zarzutu powiadomie was ;]

-- Dodane 19.02.2009 (Cz) 20:35 --

Podmienilem karty grafiki i wszytsko dzialalo bez zarzutu a wlozylem swoja i znow sie wieszal wiec przyczyna juz jest wiadoma....

Dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.