Komputer sie zawiesz pod czas gier

Witam was kochani. Jest to moj pierwszy watek tutaj i bardzo bym sie cieszyl jak bym od was dostal jakies porady.

Otoz podczas gier np F1 Challenge 99-02 podczas wczytywania znaku EA-Sports lub podczas rozgrywania meczu w grze Fm 2009 komputer albo sie wylacza, zawiesza i potrzebny tylko jest wtedy reset albo pokazuje sie niebieski ekran.

Pytalem sie juz wielu osob i nikt mi nie jest w stanie pomoc. Prosilbym was o to.

Konfiguracja komputera:

Płyta Głowna: AsRock Prescott 800

Procesor: Intel Pentium 4 2.40 GHz

Grafika:Radeon 9550 128 MB

Ram: 1 GB DDR2

Dysk: Ata 160 GB nie pamietam jakiej firmy

Zasilacz: Tracer 400W

Naped DVD

Dodane 05.02.2009 (Cz) 22:44

Zasilacz byl niedawno kupowany wiec stary nie jest

Mało istotne :stuck_out_tongue:

Sprawdź jakimś AV czy nie masz jakiegoś syfu na kompie. Czy masz najnowszą wersje DirectX, sprawdź zgodnośc za pomocą Start :arrow: Uruchom :arrow: wpisujesz polecenie dxdiag sprawdzasz podpis sterowników cyfrowo i lecisz po kolei z wszystkimi testami kontrolując log na dole czy nie ma jakis błędów. Powodem może terz być zasilacz. Posprawdzaj czy masz najnowsze stery dla karty graficznej.

Zeobilem tak jak mowiles czyli zainstalowalem najnowsza wersje Directx, nojnowsze stery, zadnych bledow nie mam bo sprawdzalem tym dxdiag.

AV tez skanowalem i nic nie ma. I sprobowalem wlaczyc gre F1 99-07 bo takich dzcyh wymagan nie ma i podczas filmiku na samym poczatku gra a raczej komputer mi sie zawiesil i trzeba bylo go zresetowac.

Wiecie jak mi jeszcze pomoc??

Ps. Nie jest to czasem wina plyty glownej??

O to jej konfiguracja:

Nazwa płyty głównej ASRock P4VT8+

Przy korzystaniu z przegladarki, gg korzystania z winampa, AV temperatury to:

Plyty glownej - 26 stopni

Procesor - 32 stopnie

Temperatury w normie, może to być wina zasilacza, postaraj sie podpiąć jakiś inny (dość dobry) i sprawdź czy problem nadal występuje.

Ok sprobujemy z zasilaczem, miejmy nadzieje ze to cos pomoze

Dodane 06.02.2009 (Pt) 21:02

A jezeli to nie bedzie zasilacz bo kupowalem go w grudniu bo mialem stary i musialem bo falowal mi monitor mial za malo mocy a teraz jest ok wiec jak by to nie on to co to moze byc??

To pomyślimy jak to sprawdzisz, że to nie zasilacz :stuck_out_tongue:

Może podasz nazwę błędu? Jest wyświetlana podczas wyskoczenia BSOD’a.

Ja mówię że to na pewno nie zasilacz !!

To jest wina karty graficznej mój kolega miał podobną sytuację zaniósł kartę na gwarancję.

Teraz wszystko działa.

Narazie nie podam nazwy błedy bo jeszcze sie nie pokazal niebieski ekran ale jak tylko sie pokaze to podam…jak narazie sie tylko zawiesza komp

Dodane 07.02.2009 (So) 22:50

Dzieki quba_2 za pomoc. Jak wszystko bedzie dzialac bez zarzutu powiadomie was ;]

Dodane 19.02.2009 (Cz) 20:35

Podmienilem karty grafiki i wszytsko dzialalo bez zarzutu a wlozylem swoja i znow sie wieszal wiec przyczyna juz jest wiadoma…

Dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.