Komputer się zawiesza - glitch

Hej, jak już trochę mam do czynienia z podstawowymi “przypadłościami” kiedy coś nie działa, tak z tym się spotykam pierwszy raz, dlatego zwracam się do was.

 

Pierwszy raz zauważyłem to wczoraj, korzystając z Google Chrome, miałem otwarte może 3 karty z filmikami youtube i facebooka. Podczas zamykania jednej z kart komputer się zwiesił. Animacja znikającej karty zglitchowała się (niczym virusy ze starych filmów sci-fi), z dźwiękiem stało się to samo. Komputer nie reaguje. Odczekałem z 2 minuty po czym zresetowałem i wszystko wróciło do normy.

 

Dzisiaj zauważyłem, że może to być powiązane z kartą graficzną. Początkowo przy odpaleniu gry dostawałem zapętlający się błąd “Nvidia […] kernel przestał działać, ale odzyskał sprawność” i tak w kółko migał ekran, dopóki nie wyłączyłem gry. Tak samo się zaczęło dziać przy korzystaniu z Firefoxa. 
Znowu reset w nadziei, że to jakiś idiotyczny błąd. Po ponownym uruchomieniu gry, po chwili komputer znowu złapał takiego samego glitcha, tak jak opisywałem wyżej.

 

Przeskanowałem komputer, powywalałem wszystkie śmieci (niepotrzebne programy, pliki), sprawdziłem czy sterowniki są aktualne.
Wersja sterownika grafiki 341.95 została wydana w marcu, więc nie sądzę, żeby miało to związek z jakąś aktualizacją.

Ostatnie aktualizacje Windowsa z 9.08.2016:

  • Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows 10 Version 1511 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB3172729)
  • Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania dla systemów Windows 8, 8.1, 10 oraz Windows Server 2012 i 2012 R2 dla procesorów x64 — sierpień 2016 (KB890830)
  • Aktualizacja zbiorcza dla systemów Windows 10 Version 1511 opartych na procesorach x64 (KB3176493)

 

Co mogę jeszcze sprawdzić, żeby odnaleźć źródło problemu?

Intel Core2Quad Q9550
GeForce GTX 260
Windows 10 64-bit
Komputer już trochę staruszek, ale dokupiony dysk SSD i system stawiany od 0 parę miesięcy temu. 

Crystal Disk Info

 

Pokaż screen z tego programu, pamiętaj aby rozwinąć okno tak, by widoczne były wszystkie atrybuty.

 

Czy w komputerze podpięty masz tylko dysk SSD? czy dodatkowo jeszcze jakiś inny?

Mam 2 dyski

  • SSD na ktorym stoi system, wszystkie programy i większość plików z których korzystam na bierząco

  • HDD na którym leżą jakieś stare dokumenty, zdjęcia, filmy, muzyka, projekty które robię itd.

 

Edit:
Zachowanie się komputera trochę zmieniło, np. przy odpaleniu gry CS:GO komputer już nie tylko się zwiesza, ale wywala bluescreen “video_scheduler_internal_error” i resetuje komputer samoczynnie. (Zaczęło się tak po Aniversary Update zrobionej wczoraj)

 

dysk.JPG

Podaj pełną specyfikację PieCa (Mobo, zasilacz).

 

Poza tym dysk HDD się sypie.

Własnie widzę, że coś już nie halo. Ale czy to może mieć związek, skoro HDD się “uaktywnia” dopiero kiedy z niego korzystam, a tak to wszystko powinno działać przez SSD. Spróbuję odpiąć dysk i sprawdzić. 

 

Edit: Odłączyłem dysk; kiedy odpalam gry dalej to samo;

 

Zasilacz to Tegan 2-Force II 500W (włożony jakiś rok temu w celu zamiany starego, ktory szwankował; wcześniej nie używany)

Reszta:

bebechy.png

Przetestuj komputer programem OCCT pod kątem temperatur a także testy zasilacza.

Sprawdź napięcia na zasilaczu miernikiem.

Sprawdź pamięć programem Memtest.

Wyjmij jedną kość a potem drugą i sprawdź je na obu slotach pojedynczo.

Sprawdź działanie sprzętu na integrze.

Jednak winowajcą była karta. Doszło do momentu, że komputer w ogóle się nie uruchamiał - podczas ładowania Windowsa monitor migał (jakbym odłączał i podłączał kabel) i po chwili wywalało bluescreena VIDEO_TDR_FAILURE.

Pożyczyłem od znajomego kartę, której już nie używał (GTX 550 Ti), podpiąłem, zainstalowałem przed chwilą sterowniki i wszystko działa bez zarzutu.

 

Czy powinienem dalej sprawdzić zasilacz? (W końcu z jakiegoś powodu poprzednia karta się musiała zepsuć).

Co z dyskiem HDD? Co oznaczają te błędy(?) zaznaczone na screenie?