Komputer się zawiesza na grach

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problemy ze swoim kompem. Nie gram zbyt dużo ale czasami zdarza mi się włączyć jakiś tytuł. Do pewnego czasu nie zwracałem na to uwagi ale momentami jest to bardzo denerwujące. Do rzeczy:

Problem zaczął się przy gothic III, a obecnie mam go przy fallout 3 (gry oryginalne). W trakcie akcji gra się przycina wszystko nieruchomieje po czym znowu coś przeskakuje i znika mi obraz a w zamian za to pojawiają się kolorowe plamy, coś się tam w tle się dzieje tak ze jak wcisnę F5 to gra sie zapisuje. Potem wczytuje i chwile jest ok. Zdarzyło mi się również że zamiast tego wyskoczył błąd “nv4_disp”.

Proszę o jakieś wskazówki i pomoc.

Płyta główna Assus P5B-VM ze zintegrowaną grafiką typu GMA X3000, max. 256 MB oczywiście funkcjonującą nad instalowaną mam grafikę Gigabyte GeForce 9600GT 512MB DDR3 256bit PCI-E. Nie wiem czy tu nie jest problem. ponieważ nie wyłączałem tej zintegrowanej w biosie poprostu zainstalowałem nową i wszystko dobrze chodziło do czasu. Moze jakby mi ktoś powiedział jak w biosie wyłączyć tą zintegrowaną. Chociaż nie wiem czy to główny problem. Procesor Inter Core 2 duo 2 GHz. Ram 2 GB. Kongston i Goodram obydwie po 667.

Proszę o jakąś pomoc.

Karta ma 40 st. C przy pracy więc się nie przegrzewa.

Dziękuję.

Przetaktuj sobie zegar procesora na karcie o parę (parenaście) megaherców jakimś programem (np. Riva Tuner). Powinno pomóc.

nie każ mu podkręcać skoro nawet nie wiesz jaki ma zasilacz a w ogóle to jaki masz?

a po za tym to stawiałbym na problem z grafiką skoro obraz znika i jest kolorowy może na początek wgraj jeszcze raz stery od grafy

Zasilacz ma 400 W

Powiedz jeszcze jakiej firmy ten zasilacz

Aha w biosie nie powinno być nic źle ustawione z grafiką bo jak masz na płycie zintegrowaną i włożysz normalną czyli w twoim przypadku 9600 to automatycznie powinno wyłączyć integre i włączyć 9600

Co do zasilacza jeżeli masz jakiś ■■■■ to mógł uszkodzić np grafike i przez to nie raz masz te problemy

Czym mierzyłeś temperaturę karty graficznej?

Czy temperatura ta zmienia się w czasie pracy komputera czy jest stała?

Zainstalowałeś najnowsze sterowniki?