Komputer się zawiesza po włączeniu gry

Witam, mam pewien problem ostatnio z komputerem, gdy tylko włączę jakąś grę(nie zależnie jaką byle by była 3d [np Liga Legend bądź CS GO]) komputer widaje w głośnikach dźwięk tak jakby zacięcia potem cisza i komputer sie zawiesza. Internet mógłbym przeglądać z tydzień i by sie nic nie działo ale jak przechodze do gier od razu się zawiesza.

Konfiguracja:
Procesor: i5 750 2.7ghz
Grafika: gtx 1050 2gb oc edition
ram: 4x2gb
dysk twardy: 80gb HDD (dysk z laptopa jako zamiennik po awarii starego HDD)
chłodzenie: Fera 3 RGB
zasilanie: ATX-500W

A ten dysk-zamiennik to po prostu przełożyłeś z lapka do kompa, czy też zainstalowałeś od nowa system operacyjny?

1 polubienie

od nowa

Na moje oko sterowniki karty graficznej, do aktualizacji lub odinstalować i zainstalować starsze.

przed chwilą zainstalowałem nowe i nie wiem czy mam probówać odpalić grę na nowych, ponieważ znowu może się PC wyłączyć

Nie próbuj.

Po co miałbyś się dowiedzieć.

1 polubienie

po wejściu na serwer w CS GO po sekundzie komputer się zawiesił i samoczynnie zrestartował

Zrób wykres prędkości HD tunem i wklej razem z zakładką health. Prawdopodobnie wsadziłeś dysk w stanie agonalnym. Patrząc na pojemność on ma lekko z 10 lat, a to trochę dużo :wink:

A ja bym jeszcze poprosił o screen z hwmonitor po włączeniu gry.


mam odstep czasowy w wysylaniu zdjec


i zaraz dam hwmonitor


HW MONITOR ^

Czarny, chyba musisz zainwestować w nowy dysk.

Twój JEST ZDROWY, ale ma bardzo niskie prędkości (20-40 MB/s), tzn. gra/plik wymiany nie nadąża z doczytywaniem danych. Możesz na nim trzymać filmy, pliki instalacyjne etc.

Powiedz jeszcze, czy dobrze rozumiem, że wcześniej, na starym dysku jak był OK, to nie było problemów z grami?

na tym i na tamtym nie było problemów, niektórzy piszą/mówią że może to być zasilacz który ma niestabilne napięcia i nie nadąża z zasilaniem grafiki ale niestety nie mam miernika :confused:

mało prawdopodobne, przy zasilaczu byś dostawał raczej resety, nie zawieszenia. :wink: One raczej typują dysk.

Jest taki program occt, to rodzaj benchmarka, który, o ile się da, poda napięcia pod obciążeniem z płyty. Możesz spróbować, choć wynik mało dokładny.

Ważniejsze jest, czy pamiętasz markę zasilacza, wiek i ile ma na linii 12 ?

Nawet noname 500w powinien utrzymać Twój set, chyba, że też odchodzi do Hadesu :wink:

Chodzi o to ze komputer sie zawiesza i sie nie da nic zrobić i trzeba go resetować bo widać tylko obraz. Zasilacz to whitenergy atx-500w wieku nie znam a nie mam pojecia co to linie

No to właśnie dysk by wychodzi, tak jak wynika z hdtune. Problemy z grami pojawiły się od samego początku po wymianie dysku?

Słaby, ale nie on powinien być problemem. Linie, pomyśl o tym jak o szerokości drogi, odpowiadają za przepustowość. W przypadku 12, z 500W sprzęt podłączony do płyty głównej może u Ciebie “łyknąć” z głównej linii około 210 W. Czyli bardzo mało :wink: U Ciebie ejdnak , nawet w peaku, powinno wystarczyć, ale gdybyś chciał dać mocniejszą kartę, podkręcić procesor etc, to wymiana :wink:

Przepraszam za pomyłkę chodziło o hwMointor a nie hwinfo :slight_smile:

Nie od samego początku bo jeszcze wczoraj udało mi sie zagrać z 2 gry w Lige legend a w 3 sie komputer wykrzaczył