Komputer się zawiesza podczas oglądania filmów

Od jakiegoś czasu po chwili uzytkowania komputer mi sie zawiesza. Nie umiem tego dokładnie opisać ale to się dzieje jak oglądam teledyski albo jakieś filmiki.

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 15:50

Pomóżcie mi nie znam sie dobrze na komputerach zadajcie mi jakies pytania ktore Wam pomoga zbadać ten problem z góry dziękuje.

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 15:59

Zawiesza się i nie mogę nic zrobic tylko reset. Robi mi sie to czesto. Zaczęło się jak oglądałem film. Zawiesił mi sie to zresetowalem ale potem system mi sie nie odpalił tylko miałem pół ekranu na czarno a pół w takie paski. Wtedy znów zresetowalem i odpaliłem w systemie awaryjnym a uruchomiłem ponownie było dobrze ale problem z zawieszaniem sie ciągle sie pojawia nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc.

Przeinstaluj stery od karty graficznej.Może sprawdz procek prze Super PI ale nie wiem czy to moze byc wina CPU

Jak nie pomoze to grafa do wglądu serwisowego

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 16:06

Może być że GPU na grafie sie piecze ale jeśli to jest w Windowsie to raczej niemozliwe

A co to za program i skąd go wziąć? I proszę o troche jaśniejsze podpowiedzi bo nie wiem o co chodzi.

GPU-procesor na karcie grafiki

CPU-procesor na płycie

(najprotsze tłumaczenia)

program SUPER PI

Jak go włączysz to kliknij calculate i daj na 16M.Test potrwa ze 20-30 minnut w zależności od mocy procka i reszty gratów

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 16:13

Jak bez błędów przejdzie test to CPU jest O.K.

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 16:16

ściągnij i zainstaluj 3D Mark 2003.Jak nie będzie na ekranie artefaktów(jakiekolwiek przekłamania-zniekształcenia obrazu) i komp sie nie zawiesi to GPU i pamięci grafy są O.K.

  1. Jaki masz sprzęt ( wszystkie parametry: procesor, arta graficzna itp. )

  2. Jaki masz System operacyjny

  3. Jaką masz wersję sterowników do kart graficznej

  4. Czy masz wgrane jakieś kodeki ?? JAkiego programu do odtwarzania multimediów używasz ??

:roll:

Podaj jak najwięcej informacji…

A najlepiej pokaż wykaz z Everesta

Dokładnie… Temperatury oraz Podsumowanie sprzętu…

Jak zrobisz test SUPER PI to daj zrzut ekranu

A skąd ściągnąć tego everesta bo z tamtego linku nie mogę?

Złączono Posta : 20.07.2006 (Czw) 20:29

Dobra mam juz tego everesta ale jak go użyc?

Wchodzisz do tego programu, klikasz F1 na swojej klawiaturze i wyskakuje ci okienko z instrukcją obsługi.

SUPER PI zrobiłeś??Bo nie mozna wykluczyć uszkodzenia CPU…

Tak zrobiłem i jest chyba ok wszystko. A tym everestem nie umiem sie obsługiwać.

Po lewo masz “drzewko”, którego “gałęziami” są różne podzespoły, i inne elementy komputera. Klikasz w nazwy podzespołów i po prawo pokazują się wykazy.

Miałeś dać zrzut :evil: .Nie jestesmy wróżakami

Ten co tam są tylko te cyferki? Bo cos mi sie zapisalo ale tam były same cyferki.

Ludzie, spokojnie :slight_smile:

Stąd można pobrać program EVEREST:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

pobierz ten program. Zainstaluj, uruchom, otwórz gałąź o nazwie Komputer , z drzewka które się otworzy wybierz Czujnik. Poczekaj następnie chwilkę na to aż program zmierzy temperatury i zrób wtedy najlepiej screna i zamieść na forum.

Jeżeli nie wiesz jak się robi scren i wstawia go na forum to zajrzyj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

Dodatkowo napisz:

• Jaką masz konfigurację komputera.

• Czy podkręcałeś jakiś podzespół np. procesor.

• Czy robiłeś ostatnio coś poważniejszego na kompie np. instalowałeś jakis program albo zmieniałeś jakieś ważniejsze ustawienia Windows.

• Jaki masz system operacyjny

• Czy sprawdzałeś komputer na obecność szkodników ? Jeżeli nie to wklej logi na forum. Instrukcja jest tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

• Jakie masz zainstalowane kodeki.