Komputer sie zawiesza podczas uruchamiania gier

(Sensation22) #1

witam

Mam ostatnio problemy z wlaczeniem jakiej kolwiek gry na komuterze

Problem jest w tym ze komputer sie wiesza i nie daje znaku zycia czasami powraca a czasami na dlugi czas nie ma zadnej odpowiedzi

Prosze o pomoc

Z gory dzieki

(Łukasz14) #2

Podaj konfiguracje komputera i jakie gry próbujesz uruchomić.

(Sensation22) #3

A wiec

Karta graficzna NVidia Ge Force 6600

Intel pentium 4 3.20 GHz

1GB pamieci RAM

A jesli chodzi o gry to nawet najprostsze jak Zuma Delux ma jakies problemy

A dzis kupilem PES6 problem ten sam komputer sie zawiesza i nie daje znaku zycia jedyna metoda na jego powrot do normalnego stanu jest… restart :slight_smile:

(Łukasz14) #4

hmm nie mam pojecia co to moze być może jakiś wirus albo coś, skanowałeś czymś kompa?

(Sensation22) #5

czesto skanuje

A wiesz moze jak moge sprawdzic czy moja karta graficzna jest sprawna?

(Kacper1344) #6

Zaktualizuj stery do swojej karty graficznej i zainstaluj najnowsze bibloteki dirext

viewtopic.php?f=7&t=213229 tu jest instrukcja.

Miałem identyczny problem i pomogło

(Seba86mu) #7

sensation22 , pobierz i zainstaluj ForceWare 66.93 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c, jak już wspomniał wcześniej kacper1344.

(sdar) #8

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tej zasady i korzystając z opcji zmien.gif

W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

(Maney691) #9

Jaki masz zasilacz? Jeśli jakiś Tracer lub inny sprzedany razem z obudową to polecam jego wymianę na jakiś inny, markowy. Tutaj masz czarną listę zasilaczy, poczytaj ten artykuł.

(Sensation22) #10

ok tylko ze jauz zainstalowalem direct X czy to cos zmienia?

(Seba86mu) #11

To bez znaczenia.

Po prostu po instalacji ForceWare 66.93 zainstalujesz biblioteki DirectX 9.0c jeszcze raz.

(Sensation22) #12

Zasilacz mam I Cute 400W faktycznie mam z nim jakis problem ostatnio zaczela sie ukazywac informacja podczas odpalania systemu

Ze komputer znalaz jakis powazny problem idz do Power Setup i sprawdz co jest grane’’ kiedy tam wchodze pokazuje mi na czerwono jedna z tam wymienionych wartosci 3.3V jest wartosci okolo 2.7V

(Sensation22) #13

NVIDIA DISPLAY to to samo co NVIDIA DRIVER ?

(Seba86mu) #14

Zasilacz do zmiany na np.:

MODECOM MC-350ATX, lub

FORTRON ATX-350PNF

EDIT:

Tak.

(Sensation22) #15

z Checia bym kupil zasilacz na Allegro ale jestem obecnie w Anglii i z tad tez pisze ale E-bay UK moze bedzie mial cos w tym stylu

Co o tym sadzisz?

(Sensation22) #16

usunalem stary sterownik

Mam juz program Driver cleaner ale nie uzywalem go dotad i nie chce zrobic niczego zlego :slight_smile:

Domyslam sie ze musze wybrac z listy nVidia tylko ze na liscie sa 3

1. nVidia

2. nVidia stereo

3. nVidia WDM i nie wiem ktory wyczyscic???

(Sensation22) #17

maly a nawet duzy problem odinstalowalem sterownik zainstalowalem nowy

A gdy wchodze do internetu strony z gory na dol przesowaja mi sie bardzo dlugo co robic???

(Seba86mu) #18

Kliknij PPM na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, wybierz rozdzielczość zalecaną dla Twojego monitora, kliknij na przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor, zaznacz “ptaszka” przy: Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić i z rozwijanej listy wybierz najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania, Zastosuj i OK.

(Sensation22) #19

Niesety nie jest podswietlona ta opcja przy Ukryj Tryb… i nie moge jej potwierdzic :frowning:

Najgorzej jest jesli przewijam strone…

(Seba86mu) #20

Zainstaluj sterownik ForceWare 66.93 jeszcze raz.

Wygląda mi to na brak zainstalowanego sterownika.

Uruchomiłeś ponownie komputer po instalacji ?