Komputer się zawiesza podczas uruchamiania programów lub gier

Witam
Od tygodnia komputer mój dosyć często się zawiesza. Włączenie przeglądarki to czasami zbyt dużo, choć zazwyczaj działa poprawnie. Niestety próba uruchomienia jakiejś gry nawet karcianej kończy się tym, że kursor przestaje się ruszać mimo że ja ruszam myszką. W głośnikach słychać czasem takie piii. Czasem pojawia się potem czarny ekran, a czasem nic. W obu przypadkach muszę restartować komputer ręcznie. Wtedy jednak od razu po włączeniu znowu się ścina. Po jakiejś godzinie mogę go ponownie uruchomić i jakiś czas działać bez zwiechy (o ile nie próbuję odpalić jakiegoś filmu albo gry). Kiedyś mi się zdarzyło, że po pojawieniu się czarnego ekranu, po chwili pojawił się znowu pulpit i informacja: “Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.” Próbowałem reinstalować sterowniki na starsze. Niestety bez rezultatu. Do usuwania poprzednich sterowników używałem programu DDU. Czasem pojawiają się pojedyncze artefakty w postaci dosłownie kilku pikseli.
Pomocy. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Mój komputer to:
Intel Core i5 2500K
Geforce GTX 560Ti 1GB HDMI&DualDVI MSI Twin Frozr II OC
MSI P67A-C45 (B3)
8GB ramu
zasilacz ATX 600W OCZ ModX Grey Series
Windows 7 Home premium

Moja sugestia zajrzyj do działu Bezpieczeństwo , wykonaj wymagane logi i dodaj je do Nowego wątku właśnie w tym dziale.

Podejrzana karta grafiki w pierwszej kolejności.

Czyli jak masz integrę, to sprawdź na niej lub innej karcie grafiki.

OC CPU masz robione?

A temperatury sprawdzałeś?

Plus dwa screeny z najnowszej Aida64.

  • zakładka komputer i czujnik
  • zakładka magazyn i smart - ma być cały

“Czyli jak masz integrę, to sprawdź na niej lub innej karcie grafiki.”

Mam komputer z 2003 roku nieużywany od 4 lat. Wydaje mi się, że raczej jest za stary żeby tam przełożyć grafę i ją przetestować.
Co do temperatur są w normie. Procesor, ani grafa nie były przeze mnie podkręcane. Tyle co GTX560Ti przez MSI.

Temperatury i dyski wyglądają OK.

Ale jak tyle nieużywany, to mogą być różne problemy z elektroniką. Trzeba by było wszystko rozebrać, wyczyścić i sprawdzić. Najbardziej podatne na uszkodzenia są kondensatory elektrolityczne, może wylane,wypukłe lub wyschły?

Z kartą i wymianą nie będzie problemu.

Mój stary komputer był 4 lata nieużywany i dlatego nie mogę tam przełożyć karty graficznej i sprawdzić czy by tam dobrze działała. Mój obecny komputer na którym jest gtx 560ti jest używany dzień w dzień od 2011 roku.

Czy usunięcie starej i nałożenie nowej pasty termoregulacyjnej może to naprawić? Kolega mi sugerował również wypiekanie karty, ale szczerze powiedziawszy boje się tego i wolę próbować bardziej inteligentne metody.

Nie wygląda, aby się przegrzewała.

Test na innej karcie.

Z tym, że to są chyba temperatury spoczynkowe. Komp się zazwyczaj zawiesza przy próbie odpalenia jakiejś gry, programu albo filmu. Wygląda jakby obciążenie powodowało jakieś problemy.

Ostatnio pojawił mi się nawet taki dziwny szary ekran. Musiałem

restartować.

Zrób i test. Najlepiej na GPU pasta np: MX2

Niestety moja płyta główna nie ma zintegrowanej karty graficznej, przez co nie mogę jej przetestować. Z kolei pożyczenie karty graficznej może być niebezpieczne jeśli np zasilacz szwankuje to mogę komuś zniszczyć jego grafę :frowning: