KOMPUTER SIĘ ZAWIESZA...podczas uruchamiania

Moim zdaniem wysiadła Ci płyta główna.

Jutro windowsa przeinstaluje i mam nadzieję że zacznie chodzić już dobrze…

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 13:55

Niestety podczas dwukrotnej proby instalacji Windowsa komputer sie zawiesza… prosze mi powiedzeic z czy teraz cos dokaldniej mozna powiedziec o przycznie?

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 13:57

Niestety podczas dwukrotnej proby instalacji Windowsa komputer sie zawiesza… prosze mi powiedzeic z czy teraz cos dokaldniej mozna powiedziec o przycznie?

cześć, od 2 dni mam ten sam problem identyczny i wykluczyłem problem systemowy ,a zaczęło się od spalenia karty graficznej i obawiam się ,że pociągnęło to za sobą płyta główną . dopiero jutro będę wiedział więcej. mój komputer:

-pyta główna asus m2n

-grafika nvidia gtx 560 ti (prosto z salonu)\

-4 gb ramu ddr 2

-zasilacz 600w (prosto z salonu)

-dysk twardy 500 gb

-procek AMD phenoom 9550

Paanie… ty chcesz odpalić Win XP pro na 128MB RAM i procu 1.1? :lol: nie ośmieszaj się… Zalecam windows 98 lub 2000 (jeżeli wejdzie :lol: ) a z linuksem na live też nie za bardzo… a w szczególności z kartą

:lol:

Komputer za bardzo leciwy, moim zdaniem pierwsza sprawa kondensatory nie trzymają swojej pojemności (o ile wogóle nie są spęczniałe), druga sprawa XP takiemu komputerowi sprawia na pewno trud.

Moim zdaniem szkoda zabawy na taki sprzęt - > śmietnik kupić nowy więcej czasu spędzisz przy naprawie niż on wart.

Ja rok temu się zaprałem za podobną rzecz na życzenie klienta, u niego się nie włączał

wstępna diagnoza płyta główna kondensatory wszystkie wypęczniałe

zasilacz -> załączony ręcznie napięcia prawidłowe -> założenie ze sprawny

procesor, ram -> brak możliwości sprawdzenia

dysk -> na drugim komputerze bez zarzutu

co do wymiany

płyta główna kupiona

ram i procesor okazały sie sprawne

zasilacz okazało się że samego obciążenia płyty głównej nie potrafi uciągnąć

dysk po 2 tygodniach zaczął łapać badsectory i trzeba było wymienić.

Na wszystko poszło ponad 200zł a sztrucło jak było takie jest.

Polecam dokupienie RAM jak do tego XP bo zalecane jest 512MB a u kolegi chodzi na 381MB :wink: Więc jak chcesz używać tego kompa z xp to wymień części :wink: