KOMPUTER SIĘ ZAWIESZA...podczas uruchamiania

(Kamil077) #1

Witam! mam taki problem... Komputer zawiesza się, podczas włączania lub jak już się włączy, chcę coś nacisnąć i również zawiesza się i nic nie mogę zrobić. Po ponownym uruchomieniu-restartuje go- jest to samo... co to może być? bo ja jestem zupełnie zielony... wczoraj jeszcze się włączał za 3-4 razem...a dziś już wogóle... udało mi się jeszcze sciagnac speedfana i sprawdzic temp...to byla temp1 - juz był płomień narysowany- czyli prosesor(?) najpeier ponad 50"C a pozniej spadło do okolo 45"C.... komputer Celeron 1100. Dziękuję za wszelką pomoc

(Fokusmick) #2
  1. W trybie awaryjnym uruchamia się normalnie i działa :?:

2. Sprawdź temperaturę procka i obroty wentylatora w Biosie.

(Kamil077) #3

okej a w co wejść w Biosie aby sprawdzic te temperatury? a teraz włączylem i po chwili sie zrobil czarny ekran i koniec...znowu sie zawiesil...

(Fokusmick) #4

W zależności od wersji Biosa, to może wyglądać np. tak:

587563_41e8574018.gif

(Kamil077) #5

to mam tak:

CURRENT CPU TEMP. na początku było 41"C a w ciągu 3-4 min urosło do 46"C

CURRENT SYSTEM TEMP 27 "C

CURRENT CPUFAN1 Speed 6241 RPM

CURRENT CPUFAN2 Speed 0 RPM

Vcore 1.80V

2,5V 2.57V

3.3V 3.33V

5V 5.02V

12V 12.66V

(Fokusmick) #6

:?:

(Kamil077) #7

Tryb awaryjny nie chce się włączyc...caluy ekran robi sie czarny po chwili

(Fokusmick) #8

Wygląda na problem sprzętowy, więc podaj całą konfigurację sprzętową komputera.

(Kamil077) #9

Mówili mi żebym Windowsa przeinstalowal, ale nei wiem czy to coś da? :?

Konfiguracja sprzetowa...hm...niebardzo wiem... w Biosie moge to sprawdzic? prosze powiedziec gdzie

(Fokusmick) #10

tak jest najłatwiej powiedzieć, ale to nie jest metoda na wszystko...

czyli z jakich elementów składa się komputer: płyta główna, procesor, ilość pamięci RAM, karta graficzna, dźwiękowa, dyski, napędy, karta sieciowa; model i producent oraz moc zasilacza (ufff...)

(Kamil077) #11

Procesor 1,1 Celeron

RAm 128

Karta graficzna Niniva64 32mb

dziwkowa zintegrowana

dysk twardy 20gb samsung

to byloby tyle co sie orientuje :?

a o zasilaczu to nie wiem nic...

(Fokusmick) #12

:rotfl2:

Bios ładuje się zawsze :?: Zwiechy występują tylko podczas ładowania systemu :?:

(Kamil077) #13

tak, bios sie laduje i pozniej zaczyna windows sie ladowac i albo staje od razu albo sie chwile laduje i tez staje.... czasme sie wlacza juz ikonki i tez kaplica :expressionless:

(Fokusmick) #14

Kurczę, sporo podejrzanych...

Masz może dostęp do Linuxa uruchamianego z płyty. To by nam pomogło wyeliminować problem sprzętowy (lub go potwierdzić).

Na obecną chwilę IMO najbardziej podejrzanymi są: uszkodzony system (nadal nie wiemy jaki masz) lub problem z pamięcią RAM.

(Kamil077) #15

w komputerze jest win xp profesional...do LinuXa nie mam dostepu niestety. Jedyne co mam to win 98 w tej chwili...

(Fokusmick) #16

To póki co, pozostaje zapuścić MemTesta z dyskietki.

(Kamil077) #17

acha jeszcze jedno... dowiedzialem sie, ze na tym komputerze byl wgrywany system ktory nie mial wszystkich sterownikow. Na innym komputerze, gdzie byl wgrywany tez ten win tez jakies problemy byly i zmienial system

(Fokusmick) #18

No to pięknie, fajnie, że teraz o tym piszesz....

Mam rozumieć, że problemy były od początku, zaraz po zainstalowaniu systemu :?:

(Kamil077) #19

tego to ja nie wiem.. win zostal wgrany 3miesiace temu chyba a komputer nie wiem czy byl uzywany bo ja mam go dopiero 3 dzien. U mnie 1 dnia jeszcze sie wlaczal za 3-4 razem, a 2-3 dnia juz nawalal, tylko sie wiesza...

(Borysek0) #20

Czesc Wam u mnie jest to ssamo wiesza sie komp co chwila.

Nieraz działa cały dzień a nieraz to co chwile się wiesza. Ale problem mam tylko z Windowsem XP Prof. SP2.

Jak linuxa odapliłem to działał bez zarzutu.

Pozdrawiam