Komputer sie zawiesza przy grach

Otóż mam taki problem, ze po zainstalowaniu Call of duty 4, komputer mi się zaczął zawieszać przy grach. A wcześniej bez problemu grałem w Moder Warfare 2 i inne bardziej wymagające gry. A zawiecha wygląda tak, ze się obraz zamraża, i robią się takie dziwne kolory, i dźwięk tez się robi jakiś dziwny, i wtedy trzeba go resetować. To się dzieje gdzieś po 20 minutach gry. Może macie jakieś pomysły w czym tkwi problem?

@EDIT - dodam jeszcze ,ze kiedyś miałem identyczny problem, ale to ustało po czasie. I to wtedy było przy grze Silkroad, i wystarczyło, ze się wyłączyło jedna opcje, “bloom effect” który tak wszystko ładnie rozmazuje i wtedy grafika wygląda dużo ładniej.

A może tak jakieś konkretniejsze info o posiadanym sprzęcie (przede wszystkim zasilacz i dokładny model karty graficznej) i systemie? :slight_smile:

Procesor : Intel Core 2 duo E8200

Karta graficzna : NVIDA GeForce 8800 GT 512 MB

Ram : 2x DDR2 2048 MB

Płyta główna : Gigabyte EP35-DS3R

Zasilacz nie wiem jak sprawdzic, nie ma ZADNEJ nalepki…

Ale, gram na tym kompie od 2 lat, i nigdy nie mialem problemow, nigdy sie nie zacinal, wiec to raczej chyba nie moze byc zasilacza wina

Wstępna diagnoza: zaczyna Ci się palić grafika.

Następnym etapem będzie wyskakiwanie artefaktów w systemie, potem na post screenie i w biosie.

Karty z serii 8800/9800 niestety tak mają.

Za słaby zasilacz do tego z czarnej listy bez nalepki z napięciami,sprawdz kartę na innym komputerze.

A jak wytlumaczysz, ze od 2 lat gram bez problemu? Na przyklad gram w Modern Warfare 2 , na najwyzszej grafice, a jak zainstalowalem coda 4 czyli Modern Warfare , to mi sie tak zaczelo robic ?

Guzik prawda, że karty z serii 8800 “tak mają”. No chyba że model jakiegoś marnego producenta, który psuje opinię karty. 8800 były różne modele. Z rdzeniem G80 z jedną dodatkową linią zasilającą i wydajniejsze G92 z dwiema liniami. Nie można generalizować i wrzucać wszystkich 8800 do jednego worka. GF 8800 to był bardzo udany model. Sam miałem Galaxy GF 8800 GT z dwiema liniami zasilającymi. Była świetna, ładnie wykonana, miała fajne chłodzenie Cooler Master.

Rozkręć komputer i sprawdź, czy nie ma brudu na układzie chłodzenia grafiki, wyczyść pędzelkiem z naturalnego włosia i przedmuchaj sprężonym powietrzem. Sprawdź temperaturę grafiki np programem Everest. Podaj producenta grafiki.

Wyczyscilem, nie pomoglo

A podaj jakis link do tego programu, bo jak chce to sciagnac to mi sie jakis syf sciaga ktory mi skanuje kompa.

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html

zamiast tego programu możesz ściągnąć z tej samej strony płatny Everest Ultimate Edition, miesięczna wersja trial wystarczy ci do sprawdzenia temperatur, bo wersja home jest okrojona a ultimate pełna

Zrobione prze NVIDIA Corporation pisze.

A jak sie sprawdza temperature?

@EDIT : Nie wiem po co dales link do Home… no ale jak proboje wlaczyc everest ultimate edition , to wyskakuje blad. “blad podczas wykonywania CreateProcess; code 740” , i sie wylacza.

W normalnych okolicznościach nie wyskoczy żaden błąd. Musisz mieć coś nie tak z komputerem, jakieś błędy w systemie :frowning: zainstaluj więc dla odmiany everest home, albo aida, może któryś zadziała bez błędu

Zainstalowalem Home, ale on niepokazuje temperatury :confused:

Gdzie większość producentów otrzymywało referencyjną kartę od nVidii, naklejało brand i sprzedawało jako “własną”…

Co do drugiej kwestii - G92 niekoniecznie miało 2 dodatkowe linie zasilające - vide 8800 GTS 512, GTS250, więc ten argument również odpada - zwłaszcza przy nacisku na energooszczędność w kolejnych “wcieleniach” danego chipu.

Może sprecyzuję: Moja opinia tyczyła się tylko modeli referencyjnych - a co za tym idzie również i z referencyjnym chłodzeniem, gdzie termopady po prostu kruszyły się, pozostawiając luki w chłodzeniu pamięci.

Nie lepszy będzie SpeedFan, w tym wypadku? Wydaje mi się, że on najlepiej współpracował z kartami nV.

Majsovsky ten twoj program byl duzo lepszy.

Tutaj macie zdjecie na temperatury. Komputer stal gdzies od pol godziny, i mam wlaczone tylko Chrome i Spotify.

http://iv.pl/images/69908798744950580174.jpg

@EDIT: Przy grach jest pomiedzy 65-70 stopni. Czy to duzo ?

Dodane 23.02.2011 (Śr) 14:48

No i co, liter wam w klawiaturze zabraklo ?