Komputer się zawiesza przy grach

Od pewnego czasu dostaję losowo w grach zawiechę. Ekran się zatrzymuje, dźwięk też i pomaga tylko reset. Jest to zupełnie losowe. Czasami zrobi się po godzinie grania czasami można grać ze trzy godziny i nic. Na systemie chodzi normalnie.

E5200 nie kręcony. W spoczynku 45-50 stopni, w stresie 60

HD4850 512mb ram w spoczynku 45 stopni w stresie 60-65

2GB ram. Jakieś OCZ DDR2 Gold

Modecom carbon 530W

Gigabyte GA-P35-DS3L

Napięcia w spoczynku Niestety tak bo nie mam miernika :frowning:

Obstawiam zasilacz. Więc kupuje nowy OCZ albo XFX bo komp i tak będzie modernizowany. Jednak obawiam się że to może być grafika czego bardzo, bardzo bym nie chciał. Jak dostanę zasilacz to jak sprawdzić co tak nawala skoro błąd jest kompletnie losowy?

Temperatury w stresie na pewno takie są ? Sadzać po wysokich temperaturach w spoczynku , wydaję się ,że w stresie powinny być wyższe.

Odczyt napięć podaj z BIOSu (Health Status)

Są dokładnie takie same.

Właśnie mi się zawiesił na systemie i nie szło go włączyć. Tzn włączał się ale nie było piknięcia na początku i obrazu, i wentyl na procku się nie obracał, reszta się kręciła normalnie. Wyłączyłem wszystko z zasilania. Odczekałem trochę i jakoś wstał :<

Na 100% awarie zasilacza potwierdziły by odczyty napięć z miernika ,dużo wskazuje na zasilacz…choć dziwne że “reszta” się kręciła - płyta dostała napięcie, wentyl od procka nie dosłał…przeczyść radiator procesora odepnij i podepnij zasilanie od płyty głównej. Radziłbym sprawdzić zasilacz i puki co nie uruchomiać na nim komputera.

Witaj

zainstaluj sobie ten program

http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html

zeby potwierdził te dane

odnośnie zasilacza to wybieraj coś właśnie z xfx,ale narazie sprawdż tym programem co podałem ,ewentualnie jak masz możliwość podmiany zasilacza to przetestuj na innym zasilaczu

Patrząc na te bzdury które pokazuje speedfan, przy wartości dla 12V komp w ogóle nie powinien się włączyć.

igrek , bzdury bzdurami :slight_smile: ,to swoją drogą ,tylko coś i tak jest na rzeczy bo koledze zawiesza się system…