Komputer się zawiesza przy starice

Włączam dzisiaj laptopa dochodzi do logowania i pokazuje się sam pulpit. Kursor dziala ale przyciski myszki juz nie daja zadnego efektu. Skróty klawiaturowe też nie. Działa system awaryjny w którym użyłem ccleanera ale to nie pomogło. Niedawno miałem czyszczony komputer(hijack, rejestr, skanery) i firewalla mam oczywiście. Mam windowsa xp na laptopie dell xps m1530. NIe znam przyczyny problemu. Nie wiem czy to ma znaczenie ale czasami gdy komputer dawałem w stan wstrzymania to po włączeniu go też się zawieszał ale w inny sposób. Po prostu był czarny ekran. Ale po restarcie już działał. Przed zepsuciem się wydaje mi się że komputer został wprowadzony w stan wstrzymania. Czy wiecie co się mogło stać? Da się to naprawić w inny sposób niż reinstalka systemu? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Na początek, klawisz “F8” podczas uruchamiania kompa i wybierz opcję Ostatnia znana dobra konfiguracja.

To też próbowałem, ale niestety nie poskutkowało.

Blędy rejestru =>

A da się coś z tym zrobić? Czyściłem rejestr w trybie awaryjnym programami jv16 i ccleaner.

Punkt 2 lub 4: Przywracanie systemu Windows.

Punkt 2 nie działał. 4 niby zadziałał bo xp wystartował “goły” ale nie wszystkie sterowniki się nie chciały zainstalować między innymi karta bezprzewodowa. Ale zrobiłem już reinstalkę systemu więc można zamknąć temat. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

przywracanie systemu to taki gówniany badziew ,

Lepiej juz reinstalke zrobic ;=)