Komputer się zawiesza przy użytkowaniu programów

(Sebac3) #1

Mam problem już od kilku miesięcy postanowiłem założyć temat.

Problem jest taki gdy włączam gry programy itp. komputer się zawiesza nic nie mogę zrobić tylko przycisk RESET.

Amd Athlon 3000+

2 GB Ram

GeForce Nvidia 9500 GT ASUS

(Piotrkijak) #2

Zapewne to problem sprzętowy. Może to też być wirus, albo po prostu zasyfiłeś już Windowsa do tego stopnia, że nie jest w stanie działać prawidłowo i trzeba go najzwyczajniej go przeinstalować. Przeskanuj sytstem na wirusy, wykonaj test RAMu memtestem(min. 2 godziny, każdą kość osobno), pomierz napięcia zasilacza i przede wszystkim napisz co to za zasilacz(marka i moc) oraz podaj screena z zakładki health programu HD Tune.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Wyczyść też w środku kompa jeżeli masz syf i załóż nową pastę na NB i CPU i sprawdź przy okazji w jakim stanie są kondensatory(czy mają płaskie denka, czy też wypukłe/rozsadzone).

(Sebac3) #3

Co do systemu już formatowałem go nie raz. Wirusów nie ma. Jak pobrać napięcie bo moc ci mogę podać i markę.

FEEL III ATX 500

-- Dodane 09.07.2012 (Pn) 22:13 --

Środek jest dobry był czyszczony nowa pasta itp.

Teraz Robię test Ram'u

(Piotrkijak) #4

Już mniejsza o te napięcia. Na dzień dobry ta imitacja zasilacza do wywalenia. Tylko wsadź zasilacz, a nie jego imitację, bo feele, Codegeny,Deer'y,TakeMe,Gigabajt i inne tego typu ścierwo nie nie zasługuje na miano zasilacza i z marszu należy takie wynalazki wywalać do kosza. Produkty które są zasilaczami, a nie ich imitacjami to Cheftec, OCZ,Corsair,BeQuiet,Tagan - jest tego dość sporo. Wpisz sobie w google lista renomowanych zasilaczy i znajdziesz tego mnóstwo. Mogę się założyć, że ten "zasilacz" jest winą tego calego zamieszania, tak więc podstawa to jego wymiana na coś konkretnego, inaczej nie ruszymy dalej z diagnostyką. W ogóle jestem pod wrażeniem, że przez wynalazek jakim jest Feel nie straciłeś kompa, bo zazywczaj montaż wynalazków tego typu kończy się uszkodzeniem wszystkich podzespołów jak nie uszkodzeniem płyty i procesora - nawet w skrajnych wypadkach te zasilacze dosłownie puszczają peceta z dymem. Sam nawet spodkałem się z taką sytuacją, że z winy tego wynalazku komputer zapalił się i cały sprzęt poszedł śmietnik, bo nic nie ocalało.

(Sebac3) #5

Może nie będzie trzeba wymieniać. Bo ona ma 2 tygodnie.

Zrobię test i inne rzeczy.

Np. Combo Fix mi "Laguje" kompa i nie robi swojej roboty.

(Piotrkijak) #6

Combofix zostaw w spokoju. Do używania tego programu trzeba mieć odpowiednią wiedzę, bo można nim doszczętnie rozwalić system. To, że zasilacz ma dwa tygodnie, nie świadczy o jego sprawności, ponieważ może posiadać wadę fabryczną przez którą nie będzie działać prawidłowo. Tak czy siak radzę Ci to dziadostwo wywalić i kupić coś konkretinejszego. Prawda jest taka, że nowy zasilacz będzie kosztował Cię sto parę złotych(mówię konkretnie o Fortronie, który można dostać na Allegro), natomiast jak zasilacz Ci się spali i padnie cały komp, wydatek już wzrośnie do min. 1000 złotych, więc przekalkuj sobie, co się bardziej opłaca. Takich rzeczy nie należy olewać, bo konsekwencje mogą tragiczne. Ja też sobie olewałem, że na dworze jest burza i jest duże ryzyko, że pójdzie przepięcie i uszkodzi mi kompa. Efekt był taki, że jak piorun tak przypierdzielił, że mało tego, że spaliło mi router i sieciówkę, to jeszcze musiałem wydac ponad dwa koła na nowego kompa, bo z czasem i płyta padła i musiałem nowego kompa składać ,bo tamten to był ponad 7 letni trup i nie opłacało się go reanimować.

(Sebac3) #7

Zasilacz zmieniony na taki jaki poleciłeś.

Memtest Zero błędów ale nadal tak się dzieje.

(Piotrkijak) #8

No to mnie zaskoczyłeś, bo byłem święcie przekonany, że to zasilacz. :confused: Przeskanuj system tym: http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html. Przeczyść też dysk programem odkurzacz i przeczyść rejestr oraz wykonaj defragmentację tym: http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili ... 13276.html i wywal wszystkie zbędne programu z autostartu, a najlepiej wywal wszystkie i zostaw tylko antywirusa. Dodatkowo tak jak pisałem wcześniej otwórz kompa i sprawdź czy kondensatory na płycie nie są wybrzuszone/rozsadzone.

(Sebac3) #9

Wszystko zrobione i nic

(Piotrkijak) #10

A spróbuj wywalić wszystkie programy z autostartu i zostawić samego antywirusa. Przynajmniej już wiadomo, że to wina oprogramowania- o ile kondensatory na płycie głównej nie są wybrzuszone(szczególnie te w okolicy procesora, bo one są po części odpowiedzialne za jego zasilanie), bo nic nie napisałeś odnośnie ich stanu.

(Sebac3) #11

Kondensatory zostały sprawdzone przez elektryka mówił że wszystko OK.

Dziś zrobiłem formata nic.

(Piotrkijak) #12

Hmm, czyli to nie oprogramowanie. Doczytałem, że w awaryjnym było ok, tak więc to może być trop wskazujący na problemy z kartą graficzną. Przetestuj kartę na starszych sterownikach i jak dalej będzie się zawieszać ściągni program riva tuner i obniż grafice taktowania, ewentualnie włóż inną kartę jeżeli masz możliwość pożyczyć, egraj sterowniki usuwając przednio te od Twojej karty i wtedy przetestuj np. benchmarkiem Furmark, obserwując jednocześnie temperatury, bo ten program wyciska ostatnie poty z grafiki, tak więc niestety procesor graficzny potrafi się dość mocno rozgrzać. Właściwie trochę za bardzo pospieszyłem się z wykluczeniem sprzętu, ponieważ teraz zajarzyłem, że takie zawieszki to może być problem z jakaś karta rozszerzeń, jakimś urządzeniem USB, a nawet uszkodzenie płyty głównej. Ja sam miałem tak miałem, że komputer zawieszał się na amen i parę tygodni później padła płyta główna, tak więc jak zmiana sterownika/podmiana karty nic nie da, to najlepiej byłoby wywalić wszystkie karty rozszerzeń i odłączyć wszystkie peryferia i w końcowym etapie podłożyć inną, na bank sprawną płytę główną.

(Sebac3) #13

Dzięki karta musi być na starszych sterownikach.

(Piotrkijak) #14

No widzisz, cieszę się, że mogłem pomóc. Najwyraźniej najnowsze sterowniki mają błąd w swoim kodzie i przez to system się crahował, tak więc warto obserwować czy nie pojawi się jeszcze nowsza wersja i z nimi spróbować.